Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 16.10.2015 12:51
Microsoft nadal próbuje ratować Xboksa One w Japonii i wprowadza tańszą serię gier
876V

Microsoft nadal próbuje ratować Xboksa One w Japonii i wprowadza tańszą serię gier

Szczerze powiedziawszy - sądząc po nieobecności Microsoftu na tegorocznych targach Tokyo Game Show sądziłem, że kolejne próby ratowania się na tamtym rynku nie zostaną podjęte. A jednak!

Rynek japoński to trudne miejsce. Zwłaszcza, gdy spóźniamy się blisko rok na start generacji i wszystko zostało już zagarnięte przez konkurencję. Nic więc dziwnego, że ostatnie 12 miesięcy nie przyniosło gigantowi z Redmond żadnych sukcesów, a biedny Xbox One sprzedawał się w liczbie 100 sztuk tygodniowo.

Kolejnym działaniem mającym na celu pomóc urządzeniu trafić do użytkowników jest wprowadzenie serii gier o nazwie "Greatest Hits". Są to tytuły bardzo dobre, ale nie najświeższe. Można je za to kupić w wyjątkowo promocyjnych cenach. Jedna gra kosztuje 2900 jenów, czyli około 90 zł. W serii znajdą się między innymi takie hity, jak Ryse: Son of Rome, Dead Rising 3Sunset Overdrive.

Ciekawe, czy wypuszczenie na rynek takiej serii pomoże w jakikolwiek sposób zarówno konsoli, jak i wspomnianym tytułom. Czas pokaże.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/10/15/xbox-one-greatest-hits-games-released-today-in-japan-for-25/

Tagi: dead rising 3 greatest hits japonia Microsoft ryse: son of rome sunset overdrive Xbox One