Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 08.10.2015 15:36
TVN znów produkuje tendencyjny materiał przekłamujący obraz typowego gracza
3397V

TVN znów produkuje tendencyjny materiał przekłamujący obraz typowego gracza

Gracze ponownie stają się ofiarami szukających sensacji dziennikarzy mediów głównego nurtu. Tym razem niestety, zupełnie przypadkiem, trafili na kogoś, kto całą sprawę rzetelnie udokumentował.

Jakiś czas temu na wszelakich serwisach ogłoszeniowych pojawiła się informacja o tym, że pewne stacja telewizyjna poszukuje osób, którym "gry komputerowe niszczą związek". Wyjątkowo agresywnie zatytułowana oferta opisana została w następujący sposób:

Poszukujemy mężczyzn, którzy bardzo dużo czasu poświęcają grom komputerowym, co bardzo nie odpowiada ich partnerkom. Jeżeli w twoim związku zmagasz się z tego rodzaju problemem, napisz do nas! Podaj nam swoje imię i numer telefonu, a oddzwonimy, by przedstawić ci więcej szczegółów i wysłuchać Twojej historii.

Na powyższe ogłoszenie trafiła przypadkiem Ela Żywiczyńska - założycielka bloga zGRAna Rodzina, którego celem jest edukacja rodziców oraz promowanie gier wideo, jako zdrowego sposobu na spędzanie czasu z rodziną. Próbowała ona zgłosić się do programu proponując zaprezentowanie problemu z odmiennego punktu widzenia. Niestety spotkała się z odmową.

Bardzo szybko okazało się, że wspomnianym materiałem ma być kolejny odcinek Rozmów w Toku. Jego producenci nie poprzestali jedynie na serwisach z ogłoszeniami i uderzyli na Facebooka, gdzie członków grupy Gry Komputerowe zalali falą wiadomości prywatnych.

Tak się składa, że jedna z nich trafiła do Błażeja Żywiczyńskiego - męża redaktorki zGRAnej Rodziny oraz lead narrative designera w CI Games. Udało mu się nawiązać wstępny kontakt telefoniczny z osobą odpowiedzialną za program. Niestety obietnica ponownego telefonu ze strony TVNu nie została spełniona, a wszelkie próby podjęte ze strony Błażeja oraz Eli spotkały się z ignorancją oraz iście dziecinnym zbywaniem.

Na grupie Gry Komputerowe pojawiają się kolejne opowieści użytkowników, którym odmówiono udziału w programie. Wszystko z powodu zbyt dużych sukcesów w życiu pomimo zainteresowania demonicznymi i niszczącymi życie rodzinne grami wideo.

Tak w Polsce tworzy się "życiowe" i rzetelne materiały telewizyjne, które następnie oglądane są przez miliony widzów po pracy.

Więcej szczegółów na temat sprawy dowiecie się prosto z bloga zGRAna Rodzina, gdzie cała historia została bardzo szczegółowo opisana.

Źródło: http://zgranarodzina.edu.pl/2015/10/07/drogi-tvnie-nie-idz-ta-droga/

Tagi: gry to zło gry wideo niszczą rodziny rodzina rozmowy w toku rzetelny materiał tvn zGRAna Rodzina