Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 30.09.2015 15:51
Tragiczna jakość Tony Hawk's Pro Skater 5 może wynikać z wygasającej umowy
1333V

Tragiczna jakość Tony Hawk's Pro Skater 5 może wynikać z wygasającej umowy

Czas dobiega końca? To wypchnijmy produkt na rynek tylko po to, aby zdążyć przed upłynięciem terminu licencji. Co z tego, że produkt będzie ledwo grywalny?

Gracze przecież i tak kupią, bo to w końcu ich ukochana seria. Jest szansa, że z takiego założenia wyszło właśnie Activision. Oni dobrze wiedzieli w jakim stanie jest ten tytuł. Dziennikarze dostali kody recenzenckie dopiero wczoraj. Wiemy już dlaczego - błędy, bugi i niedociągnięcia wysypują się z ekranu podczas zabawy.

Pewien niezależny deweloper - Dan Teasdale odkrył, co może być przyczyną wypuszczenia na rynek tak niskiej jakości produktu. Odkopał on notkę prasową Activision sprzed 13 lat ( ! ), która mówiła o przedłużeniu przez wydawcę licencji na wykorzystanie nazwiska Tony'ego Hawka na okres do końca 2015 roku. Umowa wygasa za trzy miesiące, a zeszłogeneracyjna wersja gry ma premierę w połowie listopada. Wystarczy połączyć kropki. Możemy śmiało zakładać, że studio Robomodo zostało zmuszone do wypchnięcia tytułu na rynek przedwcześnie.

13 letnią notkę prasową możecie przejrzeć w archiwum PR Newswire.

Źródło: http://www.ibtimes.co.uk/tony-hawks-pro-skater-5-2002-document-states-activision-licensing-deal-expires-end-2015-1521787

Tagi: