Super Mario Galaxy zalicza niepotrzebny powrót? Nintendo udostępnia kultowe gry, a gracze są wściekli

Gry
2031V
Super Mario Galaxy 2
Grzegorz Cyga | Dzisiaj, 19:23

Super Mario Galaxy wraca do sprzedaży, ale chętnych na zakup na razie jest niewielu. 

Z okazji obchodów 40. urodzin ikonicznej maskotki, Nintendo chciało sprawić niespodziankę fanom i udostępniło dwie odsłony Super Mario Galaxy. Jednak delikatnie rzecz ujmując – gracze nie są z tego powodu zachwyceni. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas Nintendo Direct ujawniono, że do cyfrowego sklepu Nintendo eShop zmierzają Super Mario Galaxy i Super Mario Galaxy 2. Dotychczas tytuły te były dostępne na Wii, na którym ukazały się odpowiednio w 2007 i 2010 roku. Co prawda, pierwszą odsłonę można było ograć na pierwszym Switchu w ramach kolekcji Super Mario 3D All-Stars, którą oficjalnie nie da się już kupić, gdyż została udostępniona do sprzedaży jedynie na kilka miesięcy. Dlatego teraz zainteresowani mogą każdą grę kupić za 39,99 dolarów. 

Niestety, wiadomość o powrocie gier nie została ciepło przyjęta przez graczy. Fani krytykują, że Nintendo sprzedaje tytuły osobno, mimo iż w wersji fizycznej produkcje zostaną wydane w pakiecie.

Do tego społeczności udzielającej się w serwisie X nie podoba się fakt, że obie gry razem kosztują 70 dolarów, co jest wydatkiem znacznie wyższym w porównaniu z wypuszczonym kilka lat temu zestawem. 

Dlatego znaczna większość komentujących zadeklarowała, że zamierza wstrzymać się z zakupem. Co ciekawe, nie brakuje osób, które wolą kupić oryginalne wydania na Wii, a nawet spiracić i grać na emulatorze.

Źródło: X.com / Twitter

Komentarze (46)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper