Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.08.2015 07:51
Konami wyjaśnia zamieszanie z mikrotransakcjami w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
1280V

Konami wyjaśnia zamieszanie z mikrotransakcjami w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Wczoraj redakcja GameSpot narobiła sporego zamieszania wśród graczy wyczekujących premiery Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Pojawiły się bowiem pogłoski, że dostęp do pewnego trybu sieciowego uzyskamy dopiero po wyłożeniu dodatkowej kasy poprzez system mikrotransakcji.

Chodzi o tryb Player VS Player zwany Forwards Operating Base, w którym budujemy własną bazę, by następnie odpierać natarcia i samemu atakować morskie kwatery główne innych graczy. Wczoraj nawet sami pracownicy Konami nie potrafili odpowiedzieć na pytanie, jak będzie naprawdę z trybem FOB.

Na szczęście po kilkunastu godzinach firma zebrała się w końcu do kupy i wydała oświadczenie na oficjalnym profilu Twitter. Jego treść jest następująca: "Początkowy zestaw platform FOB nie wymaga zakupu waluty MB. Można grać w FOB bez wydawania pieniędzy".

Sprawa rozwiązana. Mikrotransakcje pozostają opcjonalne w trybie sieciowej zabawy. Można oczywiście tylko ubolewać, że Konami w ogóle posunęło się do umieszczenia ich w produkcie, za który przecież wyłożymy niedługo spore pieniędze. Zapewne fakt, że można wzmocnić swoją bazę w FOB prawdziwą kasą szybko spowoduje, że tryb Player VS Player okaże się mało atrakcyjny dla osób zbierających walutę MB w normalny sposób.

Tagi: Konami Metal Gear Solid metal gear solid v mikrotransakcje