Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.08.2015 21:27
Horizon: Zero Dawn to gra pomiędzy seriami Assassin’s Creed i Elder Scrolls
996V

Horizon: Zero Dawn to gra pomiędzy seriami Assassin’s Creed i Elder Scrolls

Guerilla Games smaży w Holandii nowe IP, które w przyszłym roku ma zwojować rynek. Horizon Zero Dawn zapowiada się naprawdę dobrze i według deweloperów produkcja zadowoli fanów serii Assassin’s Creed oraz Elder Scrolls, ponieważ czerpie z tych produkcji. 

Horizon Zero Dawn to nadal dość tajemnicza gra. Holendrzy z Guerilla Games małymi krokami przybliżają nam swój projekt i jak się okazuje, tytuł czerpie garściami z dwóch wielkich serii.

Dyrektor produkcji – Hermen Hulst – poinformował, że produkcja znajduje się pomiędzy rozgrywką nastawioną na akcję (Assassin’s Creed), a doświadczeniem RPG (Elder Scrolls):

„Sądzę, że zastanawiacie się, gdzie znajduje się Horizon: Zero Dawn, czy bliżej produkcji do akcji z Assassin’s Creed, czy jednak tytuł jest zbliżony do serii Elder Scrolls. W moim odczuciu znajdujemy się pomiędzy. Czerpiemy elementy z obu światów.”

W zasadzie mogliśmy się tego spodziewać, bo nawet na pierwszym materiale z Horizon Zero Dawn pojawiają się fragmenty, które przypominają obie serie. Moim zdaniem autorzy korzystają z idealnych inspiracji, aby przygotować wyjątkowe dzieło dla wszystkich posiadaczy PlayStation 4.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/08/24/horizon-zero-dawn-is-in-between-assassins-creed-and-elder-scrolls-according-to-managing-director/

Tagi: guerilla games Hermen Hulst horizon: zero dawn PlayStation 4