Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.08.2015 14:57
Twórcy rozważają dodanie sezonów do Diablo III na konsolach
938V

Twórcy rozważają dodanie sezonów do Diablo III na konsolach

Blizzard nie przestaje rozwijać trzeciej odsłony Diablo. Gra dzięki nowym aktualizacjom systematycznie rośnie i bardzo możliwe, że wkrótce również konsolowcy otrzymają znaczącą innowację. Tryb sezonowy może zawitać na sprzętach Sony oraz Microsoftu. 

Tryb sezonowy to opcjonalna zabawa, w której mogą aktualnie uczestniczyć wyłącznie posiadacze komputerów osobistych. W tym wariancie zabawy gracze rozwijają swoją postać, zdobywają punkty do rankingów, a po upływie pewnego czasu (koniec sezonu, początek nowego) muszą porzucić bohatera i rozpocząć rozgrywkę od początku. Blizzard nagradza śmiałków nowymi legendarnymi przedmiotami oraz najróżniejszymi nagrodami.

Deweloperzy nie zdecydowali się dodać tego elementu do edycji na konsolach, ponieważ uważali, że użytkownicy nie będą zainteresowani taką formą zmagań. Jak się jednak okazuje sympatycy Diablo od dawna zgłaszają do Blizzarda chęć uczestnictwa w sezonach. Rob Foote – starszy producent gry – powiedział, że dla wielu śmiałków nie są istotne rankingi, a po prostu chcą zaznać świeżego startu i uczestniczyć w ciekawej zabawie.

W tej sytuacji autorzy zapowiedzieli, że muszą ponownie ocenić sytuację i zadecydować, czy tryb może trafić na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksy One i Xboksy 360.  

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/diablo-3-seasons-may-be-coming-to-ps4-and-xbox-one/1100-6429982/

Tagi: Activision blizzard DIablo III rob foote