Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.08.2015 13:33
Dodatek do Wiedźmin 3: Dziki Gon współfinansowany przez Komisję Europejską - Unia pomaga twórcom gier
1439V

Dodatek do Wiedźmin 3: Dziki Gon współfinansowany przez Komisję Europejską - Unia pomaga twórcom gier

Nie jest wielką tajemnicą, że deweloperzy często poszukują pomocy finansowej, aby móc przygotowywać wielkie produkcje. Dodatkowy pieniądz nigdy nie zaszkodzi, więc twórcy zgłaszają swoje projekty nawet do Unii Europejskiej. CD Projekt RED dzięki Komisji Europejskiej otrzyma 150 tysięcy euro. 

Agencja Wykonawcza ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego przedstawiła dokładne zestawienie gier wideo, które otrzymają dotacje w 2015 roku. Na liście znajduje się 31 produkcji i aż 3 projekty pochodzą z naszego kraju.

CD Projekt RED otrzyma 150 tysięcy euro na Wiedźmin 3: Dziki Gon Krew i Wino, czyli nadchodzące rozszerzenie. Opowieść będzie kosztować dewelopera ponad 2 mln, ponieważ grant to 7% całego budżetu na pozycję.

Inne projekty Polaków to Bushy Tail (Fuero Games Sp. z o.o. – 59 973 euro – 50%) oraz In Pale Lamplight (NAWIA GAMES, 138 917 euro – 50%).

Ciekawostką na pewno jest, że dotacji Unii Europejskiej korzystają również między innymi – The Chinese Room (m.in. Everybody's Gone to the Rapture) czy też ekipa Paradox Interactive (m.in. Pillars of Eternity).

Warto na pewno wspomnieć, że Krew i Wino to przygoda, której poznanie zajmie śmiałkom około 20 godzin. Twórcy wcześniej poinformowali, że Dziki Gon zostanie powiększony o dwa wielkie i zarazem płatne DLC.

Pełne zestawienie dotacji znajdziecie w tym miejscu. 

Źródło: http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,18586069,dodatek-do-wiedzmina-3-kilka-gier-z-polski-i-niezapowiedziane.html

Tagi: dotacja Unia Europejska Wiedźmin 3: Dziki Gon