Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.08.2015 17:31
Project Morpheus gotowy na debiut. Sony czeka na PlayStation Experience
1306V

Project Morpheus gotowy na debiut. Sony czeka na PlayStation Experience

Sony przygotowuje się na PlayStation Experience. Firma zapowiedziała, że na imprezie będziemy świadkami kilku znaczących ogłoszeń, a jedno z nich na pewno będzie związane z Projectem Morpheus.

Japońska korporacja od wielu miesięcy przygotowuje swoje gogle wirtualnej rzeczywistości. Firma niedawno poinformowała, że sprzęt trafi na rynek na początku 2016 roku. W tej sytuacji trudno wyobrazić sobie inną sytuację jak porządną i szczegółową prezentację na PlayStation Experience. Wydarzenie odbędzie się na początku grudnia i Japończycy na pewno nie przegapią tej okazji do przedstawienia wielu szczegółów dotyczących Projectu Morpheus.

Dennis Castleman jest inżynierem pracującym dla Sony. Konstruktor od 3 lat pracuje nad sprzętem i na swoim Facebooku podzielił się z graczami swoimi przemyśleniami na temat urządzenia:

„Pracuję dla Sony nad Project Morpheus od 3 lat i sprzęt trafi na rynek w 2016 roku. W przypadku tego urządzenia sytuacja jest odrobinę inna niż gdy mówimy o telefonach komórkowych czy istniejących technologiach. Gdy przygotowywałem telewizory to zwykle po 18 miesiącach nowy model pojawiał się na rynku. W VR więcej czasu potrzebują nawet sami dostawcy komponentów, aby przygotować miliony egzemplarzy. W naszym przypadku sprzęt jest gotowy do pracy i teraz musimy po prostu zaczekać na kompatybilne gry.”

Nikogo nie powinny dziwić słowa Castlemana, ponieważ kluczowym elementem gogli VR są oczywiście gry. Bez odpowiedniego wsparcia te urządzenia nie odniosą oczekiwanego sukcesu. 

Źródło: http://vrfocus.com/archives/20201/sce-on-project-morpheus-hmd-hardware-is-ready-to-go-were-just-waiting-for-the-game-titles/

Tagi: playstation 4 PlayStation Experience 2015 project morpheus sony