Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 17.08.2015 09:33
Horizon: Zero Dawn w produkcji od lat; powstawał jeszcze przed startem generacji
1001V

Horizon: Zero Dawn w produkcji od lat; powstawał jeszcze przed startem generacji

Bądźmy szczerzy - Horizon Zero Dawn wygląda obłędnie. Sony ma mocnego asa w rękawie, a im więcej Guerilla Games ujawniają informacji na temat swojej nowej gry, tym bardziej czujemy się podekscytowani. A wiecie, że ten tytuł powstaje już od bardzo dawna?

Wszyscy byliśmy przekonani, że studio Guerilla Games skupia się w swojej karierze wyłącznie na dostarczaniu kolejnych produktów z serii Killzone. A tu niespodzianka! Współzałożyciel zespołu - Hermen Hulst, zdradził w wywiadzie dla Official Playstation Magazine, że Horizon było w produkcji nawet przed rozpoczęciem prac nad Shadow Fallem! Oznacza to tyle, że możemy się spodziewać rozbudowanej i raczej dopracowanej produkcji. Wyraźnie jest to tytuł, w który deweloperzy wkładają wiele serca i pokładają w nim wielkie nadzieje. Co ciekawe, silnik na którym działają oba tytuły powstał właśnie podczas produkcji Horizon.

Cóż, teraz już wiemy, dlaczego Killzone: Shadow Fall odstawał nieco jakością od innych tytułów z serii. Został wypchnięty na rynek specjalnie na premierę PlayStation 4 po to, aby konsola mogła wystartować ze znaną marką od renomowanego studia na pokładzie. Zawsze szkoda, gdy wymuszony średniak pojawia się w ramach uznanej serii, ale takie prawa rynku. Guerilla Games musicie te potknięcie wybaczyć - mieli sporo innej roboty na głowie.

Horizon Zero Dawn trafi do sprzedaży już w przyszłym roku.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/08/16/horizon-zero-dawn-was-in-development-even-before-killzone-shadow-fall/

Tagi: horizon: zero dawn killzone: shadow fall