Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.08.2015 19:25
Odkrywanie nowej planety i walka o życie - poznajcie The Solus Project
2271V

Odkrywanie nowej planety i walka o życie - poznajcie The Solus Project

Deweloperzy odpowiedzialni za Unmechanical pracują nad nową pozycję. W The Solus Project wcielimy się w kolonizatora planety i jednocześnie największą nadzieję ludzkości. Gra zapowiada się na ciekawą przygodówkę w klimacie science-ficiton. 

Ziemia stoi przed zagładą ekonomiczną. Od lat planeta nie dostarcza wystarczającej ilości pożywienia, więc ludzie muszą wyruszyć w poszukiwaniu nowych planet do skolonizowania. Gracz jest jednym z kolonizatorów i wraz z ekipą przez 20 lat podróżował na nową planetę. Niestety, przy lądowaniu pojawiły się problemy i statek wraz z niemal całym sprzętem został zniszczony. Jedynym ocalałym jest główny bohater, który musi poradzić sobie z tą nietypową sytuacją.

W pozycji głównym zadaniem zainteresowanych jest przetrwanie, ale jak możemy się łatwo domyśleć, to miejsce nie jest oczekiwanym rajem. Chociaż atmosfera jest przyjazna dla ludzi, to jednak za dnia temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza, a w nocy spada do minus 35 stopni. Ponadto liczne wybuchy wulkanów, huragany, pioruny oraz tornada utrudniają jakąkolwiek aktywność.

Tytuł wyróżnia się od innych pozycji survivalowych bardzo przemyślaną i rozbudowaną fabułą. Na planecie nie jesteśmy sami i musimy odkryć wszystkie sekrety tego nietypowego miejsca.

Gra w przyszłym roku zadebiutuje na Xboksach One i komputerach osobisty, a już teraz możemy zerknąć na pierwszy fragment rozgrywki oraz zwiastun.

Tagi: gameplay teotl studios the solus project