Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.08.2015 14:26
Twórca Dark Souls przygotowuje się do kolejnych wielkich projektów - trzecia odsłona punktem zwrotnym
871V

Twórca Dark Souls przygotowuje się do kolejnych wielkich projektów - trzecia odsłona punktem zwrotnym

Hidetaka Miyazaki nie może specjalnie narzekać na brak pracy. Twórca niedawno nadzorował prace nad Bloodborne, a już teraz może przygotowywać trzecią odsłonę Dark Souls. Mimo wielu ciekawych projektów, Japończyk już teraz myśli nad kolejnymi dziełami. 

Ojciec serii „Dusz” w Kolonii prezentował Dark Souls 3. Dziennikarze mogli zapoznać się z najnowszym projektem zdolnego Japończyka, który z przyjemnością rozmawiał z redaktorami. Twórca powiedział, że najnowsza cześć to prawdziwy punkt zwrotny dla całej serii i na pewno nie koniec tego uniwersum:

„Prawdą jest, że jest to punkt zwrotny, ale to nie jest ostateczna gra z serii Dark Souls.”

Hidetaka Miyazaki powiedział dziennikarzowi GameSpotu, że zamierza przygotować kilka nowych projektów. Redaktor zapytał, czy deweloper ma zamiar podążać w stronę mechów lub science-fiction? Jednak autor niezbyt chętnie wypowiadał się na temat przyszłych produkcji. Zapowiedział jedynie, że zamierza w nowych grach zastosować „dotyk Miyazakiego” – tym zwrotem określa się ostatnie, bardzo charakterystyczne dzieła From Software.

Otrzymaliśmy jednak pewność, że Miyazaki zamierza przygotowywać „coś nowego”. Mam wrażenie, że możemy w tej sytuacji być świadkami kolejnego wymagającego RPG-a, jednak twórca zdecyduje się na umiejscowienie rozgrywki w innym klimacie...  

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/dark_souls_3/news/dark_souls_creator_wants_to_bring_the_miyazaki_touch_to_sci-fi_or_mech_genres_2.html

Tagi: dark souls 3 From Software hidetaka miyazaki