Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.08.2015 19:37
Zobaczcie najnowszy fragment rozgrywki z Hard West - produkcji rodzimego CreativeForge Games
2616V

Zobaczcie najnowszy fragment rozgrywki z Hard West - produkcji rodzimego CreativeForge Games

Sympatycy serii XCOM powinni zainteresować się produkcją rodzimego CreativeForge Games. Twórcy przenoszą strategię turową w klimat westernu zmieszanego z fantastyką. Gra została zaprezentowana na targach w Kolonii, więc możemy dzisiaj zerknąć na świeży fragment rozgrywki. 

Hard West to strategia turowa przygotowana przez polskie studio CreativeForge Games. W zespole znajduje się wielu rodzimych weteranów branży, którzy wcześniej przygotowywali między innymi Dead Island, Shadow Warrior czy też Call of Juarez. Tytuł charakteryzuje się ciekawym połączeniem westernu z fantastyką.

Pod względem rozgrywki produkcja jest połączeniem starć z serii XCOM z eksploracją znaną graczom z Heroes of Might & Magic. Akcja pozycji została osadzona w Stanach Zjednoczonych XIX wieku, a opowieść jest tylko pretekstem do ciekawych i ekscytujących pojedynków.

Wszystkie starcia toczą się w turach, w trakcie których każda kula może okazać się śmiertelna. Jeśli postać zostanie postrzelona, to mogą jej pomóc specjalne medykamenty oraz magia szamanów. Po wykurowaniu się bohater otrzymuje bliznę, która poprawia jego umiejętności oraz statystyki. W grze pojawia się również rozbudowany system rozwoju bohatera.

Dzisiaj możemy zerknąć na najświeższy fragment rozgrywki. Twórcy zaprezentowali swoje dzieło na targach w Kolonii i w moim odczuciu całość prezentuje się naprawdę ładnie.

Gra jeszcze w tym roku ma trafić na komputery osobiste. 

Tagi: CreativeForge Games gameplay gamescom 2015 Hard West