Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.08.2015 07:53
Tak powinno się robić remastery - Gears of War na Xbox One zestawione ze starą wersją
3947V

Tak powinno się robić remastery - Gears of War na Xbox One zestawione ze starą wersją

Już pod koniec sierpnia ponownie wskoczymy w buty Marcusa Fenixa i przeżyjemy jeszcze raz historię z Gears of War. Przed pojawieniem się materiałów gameplayowych z tego wydawnictwa narzekaliśmy trochę, że to kolejny "odgrzewany kotlet". Rzeczywistość zdaje się jednak trochę inna.

Trzeba to powiedzieć - Gears of War: Ultimate Edition wygląda świetnie. Nie tylko na świeżym gameplayowym filmiku, ale również na screenshotach porównawczych. Dzięki zestawieniu screenów ze starej wersji gry można łatwo zauważyć, że deweloperzy nie ograniczyli się tylko do podciągnięcia rozdzielczości tekstur i zapewnienia nam lepszych efektów świetlnych. Miejscówki nabrały zupełnie innego charakteru, pojawiły się w nich nowe elementy scenografii (m.in. plakaty na ścianach). Na zmianę klimatu w lokacjach składa się również nowy system oświetlenia. Generalnie trzeba powiedzieć, że efekt końcowy jest wyśmienity i świeży. Szczególnie, że całość śmiga w 60 klatkach na sekunde.

Gears of War: Ultimate Edition to oczywiście nie tylko ulepszona grafika. Autorzy obiecali nam m.in. udoskonalony tryb rozgrywki sieciowej.

Gracze, którzy skuszą się na Gears of War: Ultimate Edition otrzymają za darmo wszystkie części sagi w ramach wstecznej kompatybilności na XONE.

 

Tagi: Epic Games Gears Of War gears of war: ultimate edition xbox one