Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.08.2015 15:26
Czarne chmury nad filmem Uncharted - produkcja trafi do kin dopiero w 2017 roku
741V

Czarne chmury nad filmem Uncharted - produkcja trafi do kin dopiero w 2017 roku

W czerwcu donosiliśmy o problemach ekranizacji Uncharted – film ponownie stracił reżysera, a Sony zmniejszyło budżet. Jeśli liczycie na ciekawą opowieść w ulubionym uniwersum, to lepiej nie nastawiajcie się na wielkie dzieło. Produkcja kolejny raz została opóźniona. 

Tom Rothman został nowym prezesem Sony Pictures i od tego czasu ekranizacja Uncharted zalicza problem za problemem. Początkowo obniżono budżet na produkcję, twórcy zostali zmuszeni do zmiany kierunku twórczego, a następnie z prac nad dziełem zrezygnował Seth Gordon.

Według ostatnich danych film miał wskoczyć na wielkie ekrany w czerwcu 2016 roku, ale wytwórnia zdecydowała się opóźnić premierę o przynajmniej 12 miesięcy.

Prace nad filmową opowieścią Nathana Drake’a zostały zapoczątkowane w 2009 roku. Od tego czasu projektem zajmowało się trzech reżyserów – David O. Russell, Neil Burger, oraz Seth Gordon – i Japończycy łączyli z projektem kilku znanych aktorów...

Projekt stoi w miejscu o wielu miesięcy i aktualnie nie posiada nawet skończonego scenariusza... Odnoszę wrażenie, że Sony powinno darować sobie ten pomysł i przeznaczyć gotówkę na inny pomysł. Niestety, tak się pewnie nie stanie, ponieważ Rothman wierzy, że Uncharted będzie „nowym Indiana Jonesem”.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/uncharted-movie-release-date-announced/1100-6429534/

Tagi: film Sony sony pictures uncharted