Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.07.2015 16:59
Losowe testy narkotykowe wykluczą dragi z turniejów esportowych?
695V

Losowe testy narkotykowe wykluczą dragi z turniejów esportowych?

Niedawno mogliście na PPE przeczytać o wyznaniu profesjonalnego gracza, który wspomniał, że wszyscy esportowcy biorą narkotyki. Nie jest to dobra wiadomość dla organizatorów turniejów, którzy muszą walczyć z takimi praktykami. 

Przedstawiciele Electronic Sports League poinformowali, że nawiązali kontakt ze Światową Agencją Antydopingową (WADA) oraz Narodową Agencją Antydopingową (NADA). Organizatorze chcą mieć pewność, że w przyszłości gracze nie będą brać udziału w zawodach pod wpływem substancji zakazanych.

Musimy pamiętać, że profesjonalni gracze na międzynarodowych turniejach rywalizują o nagrody, a narkotyki takie jak adderall wzmacniają koncentrację i faworyzują zawodników. Wspomniana substancja to rodzaj amfetaminy uważany za środek dopingujący.

Przedstawiciele ESL potwierdzili, że rozpoczęto tworzenie specjalnej polityki oraz zasad dotyczących dopingów w rozgrywkach esportowych. W przeciągu kilku najbliższych dni pojawią się w Sieci wszystkie szczegóły.

Firma zamierza walczyć z dopingiem na turniejach Offline przez losowe badanie próbek moczu.

Jest to na pewno dobry sposób na wyeliminowanie problemu z rozgrywek na lanach, ale jak poradzić sobie z dopingiem w Sieci? Gracze często nawet Online walczą o ogromną gotówkę.

Źródło: http://www.vg247.com/2015/07/22/esports-doping-adderall-drug-use/

Tagi: