Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 10.07.2015 09:30
Pitchford mówi, że fani zrobili źle pozywając Gearbox w sprawie Aliens: Colonial Marines
1391V

Pitchford mówi, że fani zrobili źle pozywając Gearbox w sprawie Aliens: Colonial Marines

Pamiętacie jeszcze katastrofę, jaką było Aliens: Colonial Marines? Okazuje się, że twórcy mają za złe fanom, że sprawa trafiła do sądu.

Ach, Colonial Marines! Ta gra wyglądała tak pięknie na zwiastunach, a trafiła do sklepów w stanie, który nie powinien wyjść poza fazę testów. Gracze byli zawiedzeni tym tytułem na tyle, że wszystko skończyło się na pozwie zbiorowym. Wszystko skończyło się co prawda ugodowo, gdyż SEGA zapłaciła 1.25 milionów dolarów za wprowadzenie na rynek produktu niezgodnego z wcześniejszymi obietnicami.

Randy Pitchford - szef studia Gearbox Software stwierdził w ostatnim wywiadzie dla serwisu Gameindustry International, że ten proces był "ogromną stratą czasu".

System prawny zawiódł, bo był manipulowany w celu wymuszenia pieniędzy w iście mafijnym stylu.

Stwierdził Pitchford.

To by się udało, tak jak udało się w przypadku innych spraw tych kolesi, dla szkody branży, graczy i samej sprawiedliwości. Ale popełnili oni błąd nazywając nas oskarżonymi, ponieważ wtedy się postawiliśmy. Tyle wystarczyło - aby ktoś się im postawił. Okazało się, że nie mają żadnej konkretnej "sprawy", dlatego przegrali.

Szef studia wyraził również opinię, że to rynek powinien oceniać produkt, a nie sąd.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Źródło: http://www.destructoid.com/pitchford-fans-wrong-to-sue-gearbox-over-aliens-colonial-marines-295732.phtml

Tagi: