SKLEP
Roger Żochowski Roger Żochowski 30.06.2015 01:00
PPE 3.0 – witamy!
3775V

PPE 3.0 – witamy!

Kilka miesięcy prac, liczne konsultacje, zbieranie Waszych opinii, sugestii, aż wreszcie nadchodzi ten moment (przyjemniejszy nawet niż zakończenie prac), kiedy możemy opublikować właśnie tego newsa – newsa z informacją o premierze nowej odsłony PPE.pl – portalu, który tworzymy razem z Wami i dla Was.

Nie wypada na wstępnie napisać nic innego jak – dziękujemy! Za cierpliwość, za liczne sugestie, uwagi, a zwłaszcza za czas, który spędzacie na PPE. Mamy nadzieję, że nowa odsłona portalu przypadnie Wam do gustu.

Czym jest PPE 3.0? Tak naprawdę to rozwinięcie idei dotychczasowej wersji 2.0. Na bieżąco słuchaliśmy Waszych uwag, zbieraliśmy opinie, sugestie. Widzieliśmy, co Wam się podoba, ale również co Wam przeszkadza, czego Wam brakuje. Postanowiliśmy to wszystko zebrać i w miarę możliwości wdrożyć właśnie w PPE 3.0. Efekty oceńcie sami, a my zapraszamy na krótki przewodnik po nowej odsłonie portalu.

PPE 3.0 to ewolucja z domieszką rewolucji. Zastaniecie znane tu Wam osiągnięcia (przybyło blisko 40 nowych!), punkty aktywności, liczne sekcje, które już znacie, ale także wiele nowych możliwości, które – mamy nadzieję – umilą Wam czas spędzany na portalu. Niczym u Hitchcocka pozwólcie, że powoli zaczniemy stopniować napięcie, zaczynając od tych (teoretycznie) najmniejszych zmian.

  • usunęliśmy czas potrzebny na edycję komentarza – od teraz możecie edytować komentarze dowolnie, bez patrzenia się na zegarek.
  • w Kalendarzu premier znajdziecie teraz premiery m.in. remasterów.
  • w wyszukiwarce będzie teraz łatwiej znaleźć gry, które funkcjonują w postaci skrótów (np. GTA V).
  • we wszystkich listingach, gdzie istnieje stronicowanie, dodaliśmy możliwość wyboru strony, do której chcecie przeskoczyć.
  • w odświeżonym edytorze (m.in. w recenzjach czy blogach) znajdziecie ikonkę, która pozwoli Wam w wygodny sposób dzielić tekst na strony.

Jednym z głównych elementów PPE są komentarze. Te doczekały się sporej rewolucji zarówno w zakresie standardowych wpisów, jak również w dyskusjach obecnych w Encyklopedii. Od teraz możecie sortować komentarze w szerszym zakresie – m.in. do dotychczas znanych Wam opcji (najlepszych i najgorszych) doszła możliwość sortowania według liczby odpowiedzi, a także według najnowszych i najstarszych wpisów. Ta druga opcja jest obecnie opcją domyślną.

Co to oznacza? Dodanie odpowiedzi do komentarza nie przerzuca go już na koniec dyskusji, co zapewni chronologię rozmów. Jeśli jednak ktoś woli stary system, może go ustawić (opcja „Wg aktualizacji"). Dopełnieniem nowych opcji jest możliwość ustawianie na stałe w swoim profilu sposobu wyświetlania komentarzy oraz zdefiniowanie, czy chcecie domyślnie widzieć rozwinięte lub zwinięte wątki (te można również zwijać/rozwijać z poziomu poszczególnych materiałów). Opcje personalizacji znajdziecie tutaj. W podobny sposób uprościliśmy dyskusje w Encyklopedii – teraz od razu widzicie wszystkie wątki rozwinięte, co pozwoli szybciej zorientować się w zakresie dyskusji. Wam pozostawiamy już to, czy zechcecie się dopisać do istniejącej rozmowy czy założyć nową dyskusję (byle bez spamowania :)). Wisienką na torcie systemu komentarzy jest nowy edytor, który umożliwia w łatwy sposób sformatować tekst, wrzucić spoiler lub dodać obrazek/link do komentarza.

Pozostając w kwestii rozmów – dotychczas chętnie korzystaliście z możliwości wysyłania Prywatnych Wiadomości, ale wspominaliście, że dobrze byłoby móc wysyłać wiadomość do kilku userów jednocześnie. Z przyjemnością spełniliśmy tę sugestię. Obecnie możecie wysyłać wiadomość do maksymalnie 10 użytkowników jednocześnie.

Pozwólcie, że teraz przeskoczymy do Encyklopedii – ta, poza zauważalnym liftingiem graficznym, doczekała się dwóch nowych opcji. Po pierwsze – zgodnie z Waszą sugestią rozdzieliliśmy opcje Gram i Mam. Obecnie każda działa indywidualnie. Z racji rozdzielenia, Wasze dotychczasowe zbiory przekierowaliśmy do sekcji Mam, stąd zapraszamy Was do uzupełnienia zakładki Gram. Druga zmiana w Encyklopedii to pojawienie się opcji Obserwuj. Od teraz możecie dodać do maksymalnie 20 gier do Obserwowanych, co zaowocuje powiadomieniami o nowych materiałach związanych z wybranymi przez Was grami (m.in. newsy, wideo, blogi itp.).

Pozostając przy powiadomieniach, miło nam poinformować, że w ustawieniach profilu możecie zdefiniować, w jaki sposób chcecie być informowani o materiałach na PPE z uwzględnieniem nowości, jaką są powiadomienia mailowe.

Tagi: ppe

Przejdź do strony
Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme