Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.05.2015 19:01
Walka o królestwo, zwierzaki i nietypowy mix gatunków - poznajcie Armello
1531V

Walka o królestwo, zwierzaki i nietypowy mix gatunków - poznajcie Armello

Właśnie otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź kolejnej wyjątkowej produkcji, która trafi na PlayStation 4. League of Geeks potwierdziło, że zamierza wydać Armello na konsolę Sony! Gra od początku roku znajduje się w fazie Wczesnego Dostępu na Steam. 

W bajkowym świecie przez wiele lat zwierzęta żyły w pokoju. Niestety, tajemna moc określana mianem „Zgnilizny” postanowiła zaatakować baśniową krainę i przejęła kontrolę nad królem. Z tego powodu wszystkie cztery klany postanawiają wysłać swoich najlepszych rycerzy, którzy muszą powstrzymać ten chaos i uratować upadające królestwo.

Gracze wcielają się w jednego z bohaterów, który wyrusza na misję w celu pokonania „Zgnilizny”. Podczas historii należy wykonywać zadania, walczyć z przerażającymi potworami oraz zawierać traktaty. Należy pamiętać, że nie tylko my chcemy uratować królestwo, więc często należy walczyć z przedstawicielami innych klanów.

Rozgrywka w Armello odbywa się na specjalnej planszy, która jest przygotowana z heksagonalnych pól. Postać porusza się po lokacjach w systemie turowym i wykorzystuje do każdej akcji punkty. Eksploracja nowych terenów umożliwia zdobywanie nowych przedmiotów, a także pozwala ulepszać bohatera. W trakcie zmagań gracz dobiera karty (przedmioty, zaklęcia, oszustwa, pomocnicy i skarby), które umożliwiają rozgrywkę.  

Ten nietypowy projekt jeszcze w tym roku trafi na komputery osobiste oraz PlayStation 4. Aktualnie gra znajduje się w fazie Wczesnego Dostępu na Steam. 

Tagi: