Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.05.2015 17:27
Massive Chalice już w przyszłym miesiącu zadebiutuje na Xboksach One i PC-tach
1227V

Massive Chalice już w przyszłym miesiącu zadebiutuje na Xboksach One i PC-tach

Na początku przyszłego miesiąca będziemy mieć wyjątkową okazję do zapoznania się z najnowszym projektem znanego studia Double Fine. Autorzy między innymi Broken Age czy też Costume Quest przygotowali mroczną strategię w wyjątkowym klimacie.

W produkcji gracze wcielają się w nieśmiertelnego Króla, który musi zarządzać swoim ludem, podbijać nowe ziemie oraz odeprzeć wszystkie ataki krwiożerczych potworów. Rozgrywka została podzielona na dwa etapy – w pierwszym należy decydować o losach mieszkańców, szkolić nowych żołnierzy i przygotowywać bronie. Natomiast w kolejnych etapach zadaniem śmiałków jest walka z nadciągającymi przeciwnikami.

Starcia odbywają się w trybie taktycznym, a żołnierze mogą posługiwać się najróżniejszymi umiejętnościami, mocami, czy też broniami. To od dowódcy zależy jaki przygotuje zespół, ale trzeba zwracać uwagę na swoich kompanów, ponieważ śmierć każdego jest permanentna. Interesującym elementem jest fakt, że kampania odbywa się na przestrzeni wielu lat, więc niektórzy wojacy mogą umrzeć ze starości.

Twórcy obładowali historię wieloma losowymi zdarzeniami i dlatego tytuł można przechodzić wielokrotnie. Podczas opowieści poznajemy nowe misje, otrzymujemy wcześniej niespotkanych wojowników, czy też bierzemy udział w opcjonalnych eventach. Interesującym elementem jest aranżowanie małżeństw, ponieważ swatając żołnierzy możemy kontynuować ich cenną linię krwi.

Pozycja już 1 czerwca zadebiutuje na Xboksach One i komputerach osobistych. 

Tagi: double fine galeria Massive Chalice screeny zapowiedź zwiastun