SKLEP
Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 12.04.2015 13:55
Odchudzone Xbox One i PlayStation 4 będą potężniejsze od standardowych wersji
8979V

Odchudzone Xbox One i PlayStation 4 będą potężniejsze od standardowych wersji

Najsłynniejszy dziennikarz związany z naszą branżą Geoff Keighley jest jedną z najlepiej poinformowanych osób, która może co nieco, legalnie, puścić pary z ust. Został zaproszony zatem do najnowszego podcastu The Inner Circle, w którym to opowiedział o przyszłości konsol i tym co może pojawić się na E3.

Kwestią, która najbardziej zainteresuje wszystkich graczy jest to co zaoferują nam odchudzone wersje konsol Microsoftu i Sony. Geoff zdradził, iż rozmawiał z jednym z wysoko postawionych pracowników giganta z Redmond.

Z jego rozmowy wynikło, iż Amerykanie pragną podążać za trendem jaki reprezentują PC i sprzęty mobilne, czyli regularne zwiększanie swych możliwości. Dlatego też możliwe jest, iż w Xbox One slim zobaczymy lepszy procesor graficzny, bądź usprawnione kości pamięci RAM, co wpłynie na osiągi konsoli. 

Dziennikarz całość przyrównał do sytuacji, w której Xbox 360 rok po premierze dostał wersję z dodanym portem HDMI, co bardzo wkurzyło tych, co zdążyli zakupić już swój egzemplarz. W tym przypadku powinno być inaczej, czyli każdy XOne będzie odtwarzał wszystkie gry, lecz prawdopodobnie z różną mocą. 

Niestety to nadal tylko przypuszczenia i ewentualności, jakie "prawdopodobnie" zobaczymy już na targach E3 lub w ich okolicach. Geoff dodał również, że Sony także będzie chciało usprawnić PS4. Wszystko spowodowane jest tym, że w przeciągu najbliższych pięciu lat obecne możliwości obu konsol będą bardzo słabe, w porównaniu do tego co osiągnie każdy inny sprzęt  - nawet mobilny. Firmy po prostu będą chciały nadążyć za innymi.

Dlatego też prognozuje się, iż cykl życia tej generacji będzie znacznie krótszy niż poprzedniej. Drugą ważną kwestią jest sama sytuacja gier, jakie ujrzymy w Los Angeles.

Wiemy, że Uncharted będzie wielkie, wiemy że Halo również. Wiadomo również, że pojawi się nowe Call of Duty, kolejny Assassin's Creed... Miejmy nadzieję, że (na scenie) pojawią się gry "znikąd", które zaszokują ludzi. To jest coś dla czego żyjemy i coś za co kochamy E3 - niespodzianki, o których nikt nie wiedział, a ich ujawnienie "nas rozsadza".

Dodatkowo słynny dziennikarz powiedział, że możemy zobaczyć kolejne "ekskluzywne sensacje", takie jakimi były Rise of the Tomb RaiderStreet Fighter V

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/04/11/geoff-keighley-gives-his-prediction-on-xbox-one-and-ps4-slim-and-e3-talks-about-game-exclusivity/

Tagi: e3 2015 geoff keighley next-gen playstation slim xbox slim