Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.03.2015 16:56
Konami wydało drugie oświadczenie w sprawie Hideo Kojimy
1552V

Konami wydało drugie oświadczenie w sprawie Hideo Kojimy

Włodarze Konami opublikowali w Sieci drugie oświadczenie, które ma przedstawić obecną sytuację w firmie. Japończycy podkreślają, że reżyserem Metal Gear Solid V: The Phantom Pain jest nadal Hideo Kojima.

Można odnieść wrażenie, że sytuacja przerosła szefów Konami, którzy od kilku dni starają się w każdym możliwym miejscu powiedzieć „tak Hideo Kojima nadal pracuje nad The Phantom Pain”.

W najnowszym oświadczeniu nie brakuje podobnych zapewnień i pojawia się wzmianka o reorganizacji wszystkich zespołów Konami:

„Zgodnie z niedawną zmianą w organizacji produkcji wszystkich zespołów Konami, Kojima Productions, a także innych wewnętrznych firm produkcyjnych, zmieniono między innymi ich nazwę, aby scentralizować prace całej korporacji. Nazwa oraz organizacja zostały zmienione, ale tak jak wcześniej, MGSV: TPP jest wciąż przygotowywane przez reżysera Kojimę i członków zespołu.”

Otrzymaliśmy również informację, że pomimo zmian w sferze social mediów (wspominaliśmy o tym wcześniej – powstało nowe konto na Twitterze) nad projektem wciąż pracują te same osoby.

Konami podkreśla, że Hideo Kojima oraz jego zespół wciąż przygotowują tytuł i będą to robić do samego końca:

„Oczywiście, Kojima zapoznaje się z grą, sprawdza wszystkie, małe szczegóły i daje pracownikom wskazówki, które pozwolą ukończyć ten projekt. Przeniesienie myśli i pomysłów reżysera Kojimy w otwarty świat jest niezwykle trudne, ale reżyser oraz zespół pracują nad pozycją od początku do końca i wspólnie dążą do zakończenia produkcji, więc proszę dajcie im wsparcie, którego potrzebują.”

Warto na zakończenie wspomnieć, że wczoraj Konami zawiesiło audycje Kojima Station. 

Źródło: http://uk.ign.com/articles/2015/03/26/konami-releases-new-statement-on-hideo-kojima

Tagi: