Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.03.2015 15:01
CI Games przedstawia wyniki finansowe za ubiegły rok
969V

CI Games przedstawia wyniki finansowe za ubiegły rok

CI Games w zeszłym roku wydało dwie produkcje, ale tylko jedna osiągnęła oczekiwany sukces. Pomimo komercyjnej porażki Enemy Front, rodzime studio umocniło swoją pozycję w Stanach Zjednoczonych. Firma osiągnęła zysk netto w wysokości 2 mln złotych. 

Trudno ukryć, że ubiegły rok był dla CI Games bardzo ważny. Chociaż firma odnotowała zdecydowanie gorszy zysk netto względem 2013 roku (z 29,7 mln zł do 2 mln zł), to jednak twórcy wydali na świat swoje nowe IP, które osiągnęło spory sukces.

„To bardzo dobra informacja, jeśli wziąć pod uwagę nakłady poniesione na produkcję Lords of the Fallen i, niestety, komercyjną porażkę gry Enemy Front. Dodatni wynik finansowy został wypracowany w czwartym kwartale właśnie dzięki Lords of the Fallen” – mówi Marek Tymiński, Prezes Zarządu CI Games. 

Spółka jest zadowolona ze swojej pozycji w Stanach Zjednoczonych. Na rynek amerykański w 2014 roku przypadła niemal połowa sprzedaży CI Games – 44,5 proc., czyli 48,5 mln zł. Rok wcześniej było to 41,9 proc. (45 mln zł).

"Ubiegły rok był dla CI Games wyjątkowo ważny. Mimo dużej liczby premier na rynku w czwartym kwartale roku udowodniliśmy, że potrafimy odnieść sukces komercyjny w oparciu o produkt klasy „AAA”, który zebrał wysokie noty wśród graczy i krytyków po obu stronach Atlantyku. Na najważniejszych rynkach świata, w tym w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Lords of the Fallen był pierwszą naszą grą, która ukazała się w pełnej cenie detalicznej” – dodał Marek Tymiński. 

CI Games rozpoczęło już przygotowanie kolejnych projektów, które zadebiutują na rynku w kolejnych latach. Możemy w tej sytuacji oczekiwać między innymi Sniper: Ghost Warrior 3 oraz kontynuacji Lords of the Fallen.

„Sukces finansowy serii Sniper: Ghost Warrior i bardzo dobre przyjęcie Lords of the Fallen przekonały nas, aby skupić się na kontynuacji tych dwóch tytułów. Inwestując w sprawdzone i dochodowe marki, chcemy zwiększyć stabilność spółki oraz umożliwić wzrost wartości dla naszych akcjonariuszy” – dodał Tymiński.

Firma zapowiedziała równocześnie inwestycję w sektor gier mobilnych. Pierwszym projektem studia na platformy mobilne iOS oraz Android będzie Lords of the Fallen, który będzie dystrybuowany w modelu free-to-play. Gra zadebiutuje na rynku do końca 2015 roku.

Marek Tymiński jest pewien, że nadchodzą najlepsze lata dla CI Games – studio pracuje nad nowymi projektami, które zainteresować graczy:

„Jestem bardzo mocno przekonany o dalszym dynamicznym rozwoju CI Games. Wiele wskazuje na to, że nadchodzą najlepsze historycznie lata dla naszej spółki. Przed nami premiera trzeciej części Snipera, czyli najbardziej kasowej do tej pory serii, oraz prace nad drugą częścią Lords of the Fallen, która została bardzo pozytywnie przyjęta przez graczy i rynek. To dwie mocne marki z ogromnym potencjałem” – dodał Marek Tymiński. 

Tak przedstawiają się najważniejsze wyniki firmy w 2014 roku:

  • W 2014 r. CI Games osiągnęła zysk netto w wysokości 2 mln zł
  • CI Games zwiększyła sprzedaż na najważniejszym z globalnych rynków – amerykańskim – w 2014 r. przypadło na niego 44,5 proc. sprzedaży (41,9 proc. w 2013 r.)
  • W 2014 roku zwiększył się udział sprzedaży cyfrowej – stanowił 24 proc. w przychodach spółki (11 proc. w 2013 r.)

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: CI Games lords of the fallen Marek Tymiński wyniki finansowe