Tonący brzytwy się chwyta? Gracze próbują ratować się przed podwyżką Xbox Game Pass

Gry
6772V
xbox game pass ultimate
Iza Łęcka | 11.07, 12:05

Niektórzy klienci nie potrafią się pogodzić z decyzją dotyczącą wyższych cen Game Passa i szukają sposobów, by nabyć subskrypcję w niższej cenie.

Wczoraj Microsoft zrzucił bombę i potwierdził wcześniejsze plotki. W obliczu nadciągającej premiery Call of Duty Black Ops 6, Xbox Game Pass doczekał się zmian w wariantach usługi, co więcej, gracze muszą być gotowi na wyższe ceny. Ogłoszenie wywołało spore poruszenie wśród części odbiorców, którzy krytykowali amerykańskiego giganta za niekorzystne zmiany. Teraz przyszedł czas na działanie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Ceny Xbox Game Pass dla nowych subskrybentów obowiązują od wczoraj, natomiast użytkownicy posiadający już dostęp do katalogu abonamentu mają czas do 12 września – w ten dzień zmieni się cena opłat cyklicznych.

Gracze próbują ratować się przed podwyżkami Game Passa, szukając jak najkorzystniejszych ofert. Jak informuje serwis The Gamer, wielu klientów sięga po klucze ze sklepu CDKeys, który koncentruje się na sprzedaży kodów. Zainteresowanie 3-miesięczną oraz miesięczną subskrypcją jest tak duże, że propozycje wskoczyły do kategorii „Best Sellers”, a dłuższy dostęp do usługi jest najchętniej wybieranym produktem.

Należy podkreślić, że wszelkie produkty dostępne w sklepach tego typu są niezgodne z polityką sprzedaży producentów oraz wydawców, godząc w podstawowe zasady licencjonowanego handlu. W pewnym stopniu niektórzy gracze jednak właśnie w taki sposób próbują nie tylko uniknąć wyższych opłat, ale wyrażają swój sprzeciw wobec działań Microsoftu.

Źródło: The Gamer

Komentarze (202)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper