Wielki ogr i osioł powracają! Shrek 5 z datą premiery

Filmy/seriale
3065V
Shrek 5 z datą premiery
Iza Łęcka | 10.07, 07:43

To była tylko kwestia czasu. DreamWorks oficjalnie ogłosiło przygotowanie 5. części „Shreka” i ujawniło datę premiery. Niestety, na ogra i osła musimy zaczekać.

Już od kilku lat pojawiają się doniesienia zwiastujące powrót Shreka. Ostatnie sceny z „Kot w butach: Ostatnie życzenie” zapowiadają możliwy powrót zielonego bohatera, tymczasem DreamWorks Animation przerwało milczenie i dopiero w nocy opublikowało znaczącą wiadomość.

Dalsza część tekstu pod wideo

DreamWorks Animation w ostatnim czasie zajmowało się między innymi rozwojem „Trolli” oraz stworzyło „Dzieciak rządzi”, które doczekało się sporej rozbudowy o kolejne produkcje.

W 2022 roku zadebiutował „Kot w butach: Ostatnie życzenie”, który został ciepło przyjęty przez widzów i zarobił 484,6 mln dolarów. Ostatnie doniesienia dotyczące chociażby „W głowie się nie mieści 2” jasno pokazują, że nie jest to najlepszy rezultat dla produkcji z tego gatunku, jednakże studio zaproponuje dalsze przygody osadzone w lubianym uniwersum.

Teraz jednak możemy potwierdzić, że „Shrek 5” zmierza do kin i będzie dostępny na wielkim ekranie 1 lipca 2026 roku. W projekt ponownie zostały zaangażowane gwiazdy serii – Mike Myers, Eddie Murphy oraz Cameron Diaz.

Walt Dohrn, który stworzył serię „Trolle” i był scenarzystą oraz artystą „Shrek 2” i „Shrek 3”, a także szefem fabuły „Shrek 4”, będzie reżyserem „Shrek 5”. Gina Shay (seria „Trolle”) powraca do produkcji wraz z dyrektorem generalnym Illumination Chrisem Meledandrim („Super Mario Bros. Film”), a Brad Ableson („Minionki: Wejście Gru”) będzie współreżyserem nadciągającej animacji.

Jak widać na przyjemności w tej sytuacji musimy zaczekać, jednak „Shrek 5” może rozbić bank. Widzowie od lat czekają na powrót zielonego bohatera oraz jego przyjaciela osła, a artyści ze studia DreamWorks Animation już wielokrotnie udowodnili, że mają fach w ręku.

Źródło: X: Dreamworks

Komentarze (61)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper