Wolverine na PS5 traci ważną postać. Z Insomniac do CD Projekt Red

Gry
2564V
wolverine
Mateusz Kucharski | 09.07, 16:07

Ze studia PlayStation odeszła bardzo ważna osoba, która odpowiadała za rozwój Wolverine'a. Jej nowym domem okazała się firma z Polski.

Insomniac to najbardziej efektywne studio PlayStation. W ciągu niecałych czterech lat otrzymaliśmy remaster Spidermana, SM: Miles Morales, Ratcheta oraz Spidermana 2. Zespół się nie zatrzymuje i aktywnie rozwija kolejne projekty. Jednym z nich jest Wolverine, który doczekał się oficjalnej zapowiedzi jeszcze w 2021 roku. W wyniku ataku hakerskiego wiele danych Insomniac wyciekło do sieci, w tym wczesne materiały z gry.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wolverine trafi wyłącznie na konsolę PS5 w 2025 lub 2026 roku. Musimy zatem uzbroić się w cierpliwość. Przed momentem pojawiła się jednak wiadomość, która przez graczy interpretowana jest w jeden konkretny sposób.

Mary Kenney poinformowała na swoim profilu LinkedIn o tym, że rozstała się z Insomniac Games i od dzisiaj pracuje w CD Projekt Red. Kenney odpowiadała za scenariusz, narrację i ma na koncie prace nad grą z Milesem, ostatnim Ratchetem oraz właśnie Wolverinem. Możemy zatem podejrzewać, że w CD Projekt obejmie podobne stanowisko. 

Gracze już zaczęli spekulować, co może oznaczać jej odejście z Insomniac. Najczęściej pojawiają się komentarze sugerujące, że warstwa fabularna Wolverine'a została ukończona i projekt zakończył kolejny ważny etap.

Czas ogłosić moją nową pracę! Dziś był mój pierwszy dzień na stanowisku starszej scenarzystki w CD Projekt Red (studia najbardziej znanego z serii Wiedźmin i Cyberpunk 2077). Nie mogę się doczekać, aby opowiedzieć więcej o moim projekcie, jestem podekscytowana powrotem do gier RPG, a mój zespół jest utalentowany, przyjazny i po prostu fajny. 

Źródło: PlayStation LifeStyle

Komentarze (54)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper