Apple Watch otrzyma rewolucyjną funkcję? Firma pracuje nad tym od dekady

Technologie
12433V
Apple Watch
Łukasz Musialik | 08.07, 15:52

Apple podobno osiągnął znaczny postęp w rozwoju funkcji, która będzie służyć do mierzenia poziomu glukozy we krwi, choć nie wiadomo, czy pojawi się w tegorocznych smartwatchach. 

Wprowadzanie zaawansowanych funkcji zdrowotnych do Apple Watch to trudne zadanie, ale firma zdołała już udowodnić, że jak potrafi — przykładem jest EKG, które rejestruje tętno i bicie serca za pomocą elektrycznego czujnika w zegarku. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Teraz Apple stara się rozszerzyć swoje możliwości o monitorowanie poziomu glukozy we krwi, nad którym pracuje od lat. Informacje wskazują na znaczące postępy, ale nie ma pewności, czy funkcja zadebiutuje w nadchodzących modelach, takich jak Apple Watch Series X czy Apple Watch Ultra 3.

Wojna patentowa z Masimo dotycząca mierzenia tlenu we krwi mogły opóźnić plany Apple związane z rozszerzeniem funkcji zdrowotnych. Apple Watch Series X ma oferować ulepszony wyświetlacz i nowy SoC, ale nie wiadomo, czy będzie zawierał nowe czujniki zdrowotne. Firma pracuje nad monitorowaniem poziomu glukozy we krwi od około dekady i możliwe, że funkcja ta pojawi się wcześniej niż zakładano.

Samsung, główny rywal Apple, również dąży do wprowadzenia nieinwazyjnego pomiaru poziomu glukozy we krwi, co tylko zwiększa presję na firmie. Wprowadzenie tej funkcji to jedno, a sprawienie, by działała poprawnie, to coś innego. 

Źródło: wccftech.com

Komentarze (31)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper