Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.03.2015 10:47
Koniec MGS od Kojimy? Konami już tworzy nową odsłonę serii, szuka deweloperów
1329V

Koniec MGS od Kojimy? Konami już tworzy nową odsłonę serii, szuka deweloperów

Wczoraj społeczność fanów serii Metal Gear zadziwiła plotka o możliwym odsunięciu Hideo Kojimy od prac nad nowymi grami Konami. Niestety wygląda na to, że faktycznie coś jest na rzeczy.

Jedną rzecz trzeba wyjaśnić na początku - przyszłość serii Metal Gear Solid nie jest zagrożona. W wydanej dzisiaj komunikacie prasowym japoński oddział Konami zapewniał nas, że firma będzie kontynuować markę Metal Gear. Więcej! - Konami podkreśliło, że już zdecydowało się rozpocząć produkcję nowej odsłony tej sławnej serii.

Firma wystartowała już z witryną, na której pojawiły się ogłoszenia o pracę dla zdolnych deweloperów, którzy mają doświadczenie w tworzeniu gier AAA. Konami formuje chyba nowe studio, które od teraz będzie odpowiedzialne za kolejne odsłony Metal Gear. Wygląda na to, że Kojima Productions faktycznie idzie w odstawkę.

Nie wiadomo co mogło spowodować rozłam pomiędzy zarządem Konami a Hideo Kojimą. Czekamy na rozwój sytuacji i wypowiedzi samego ojca serii Metal Gear.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/03/20/konami-will-create-a-new-metal-gear-series-after-the-phantom-pain-hiring-new-team/

Tagi: