Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.03.2015 12:26
Nowe Technologie: pierwsze latające samochody trafią niedługo na rynek
1867V

Nowe Technologie: pierwsze latające samochody trafią niedługo na rynek

Witajcie w kolejnym odcinku Nowych Technologii! Marzenia o przydomowych lotniskach i ultralekkich samolotach, które snute były przed II Wojną Światowej nie ziściły się. Dziś do prywatnych samolotów ma dostęp tylko garstka wybrańców. Ten stan ma zmienić AeroMobil.

Latający samochód? Pomysł rodem z science-fiction! Słowacka firma Terrafugia twierdzi jednak, że już niedługo może dojść do rewolucji w tym temacie. Rzecznik prasowy Terrafugia zapowiedział, że już za kilka miesięcy rozpocznie się produkcja modelu AeroMobil 3.0, który ma w teorii odmienić dotychczasowy sposób przemieszczania na dalsze odległości. AeroMobil wygląda na pierwszy rzut oka z frontu jak futurystyczny, 2-miejscowy samochód. Po rozłożeniu skrzydeł maszyna może wzbić się jednak w przestworza, korzystając z krótkiego pasa startowego.

AeroMobil uzyskuje w powietrzu prędkość ok. 200km/h i posiada zasięg 700 km. Do startu wystarczy rozpędzić się do prędkości 130 km/h. Maszyna wyposażona jest w najnowsze urządzenia nawigacyjne oraz autopilota.

Niestety za taką przyjemność trzeba będzie zapłacić słono. AeroMobil 3.0 ma kosztować więcej niż najnowsze oferty od Tesla Motors, ale mniej niż małe samoloty za kilkaset tysięcy dolarów. Pojazd ma trafić na rynek w drugiej połowie 2016 roku.


Źródło: http://www.nydailynews.com/autos/slovakian-company-unveils-flying-car-article-1.1993172

Tagi: