Elden Ring: Shadow of the Erdtree honoruje współpracę z twórcą Gry o Tron

Gry
1031V
Elden Ring Shadow of the Erdtree
Grzegorz Cyga | 24.06, 17:45

Shadow of the Erdtree to rozszerzenie nowego IP wykreowanego przez Hidetaka Miyazakiego i studio FromSoftware. Dodatek oferuje nie tylko nową lokację czy bossów, ale i zupełnie premierową opowieść. Główny twórca gry ujawnił, czy w jej powstanie ponownie był zaangażowany George R.R. Martin.

Nie jest tajemnicą, że twórca Gry o Tron pomógł stworzyć podwaliny dla świata ukazanego w grze Elden Ring. Jednak fani nie otrzymali klarownej wskazówki, co dokładnie jest dziełem uznanego pisarza.

Dalsza część tekstu pod wideo

Hidetaka Miyazaki udzielił serwisowi The Verge wywiadu, którego tematem przewodnim był dodatek Shadow of the Erdtree. W trakcie rozmowy twórca gry ujawnił, że skupienie się na historii Miquelli stanowi chęć uhonorowania wkładu George'a R.R. Martina.

Dał nam całą tę wspaniałą mitologię do pracy. Tak naprawdę chodzi o ukończenie kręgu Elden Ring.

Chociaż ta wypowiedź nie jest bogata w szczegóły, daje wyraźnie do zrozumienia, że Miquella, który pojawił się w podstawowej fabule Elden Ring, a w Shadow of the Erdtree jest centralną postacią, był współtworzony przez twórcę Grę o Tron, a być może został przez niego wymyślony. Jednakże deweloper zaznacza, że Martin nie był już zaangażowany w pracach nad dodatkiem.

Aby upewnić się, że nie będzie zamieszania wśród widzów, chcę powtórzyć, że fabuła DLC nie jest taka, że George R.R. Martin zawarł coś nowego lub innego niż to, co wniósł do podstawowej wersji gry.

Źródło: Gamesradar.com

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper