PS5 otrzyma oczekiwaną od premiery funkcję?! Sony może rozbudować bibliotekę o wiele genialnych gier

Gry (plotka)
6308V
DualSense PS5 Konsola
Iza Łęcka | 24.06, 07:01

Sony wciąż rozwija możliwości PS5 i podobno pracuje nad ulepszeniem wstecznej kompatybilności. Jeśli plotki okażą się prawdziwe, to konsola otrzyma dostęp do świetnych tytułów.

Microsoft jeszcze przed premierą Xboksów Series X|S podkreślał jak ważnym elementem dla tej generacji jest wsteczna kompatybilność. Zgoła inaczej do tematu podeszło Sony, które nie dostarczyło możliwości ogrywania wszystkich klasyków.

Dalsza część tekstu pod wideo

Według części graczy jednym z mankamentów PlayStation 5 jest brak natywnego dostępu do gier z PlayStation 3. Japoński producent zapewnia wybrane produkcje, które dodatkowo możemy jedynie streamować przez chmurę.

W przyszłości możemy jednak doczekać się zmiany, ponieważ Sony najprawdopodobniej pracuje nad poprawieniem wstecznej kompatybilności. Podczas najnowszego odcinka podcastu XboxEra Shpeshal_Nick stwierdził, że Sony podobno planuje udostępnić gry z PS3 natywnie na PS5.

Według jego źródeł nadal nie będziemy mieć możliwości sprawdzenia pełnej biblioteki platformy, choć „Sony pracuje nad wybraną wsteczną kompatybilnością PlayStation 3 z PS5”.

Sony podobno chce nadal indywidualnie analizować ofertę, więc nie powinniśmy się spodziewać, że uruchomimy wszystkie produkcje z PS3 na PS5. Nie brakowało jednak graczy, którzy już od premiery PlayStation 5 wspominali o komfortowym dostępie do znakomitej biblioteki PlayStation 3 na najnowszym sprzęcie Sony.

Shpeshal_Nick jeszcze nie był w stanie potwierdzić, czy będziemy mogli liczyć na takie ulepszenia w rozgrywce jak chociażby wyższa płynności animacji, ale dobrze, że Japończycy próbują nadrobić zaległości.

Źródło: Gamerant.com

Komentarze (137)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper