Xbox Game Pass ma nowego króla! Microsoft ogłosił największą premierę w historii

Gry
14366V
Xbox Game Pass logo
Iza Łęcka | 21.06, 09:48

Gigant z Redmond może pochwalić się kolejnym rekordem. Szef Xbox Studios przedstawił grę, która zyskała miano największej premiery w Game Passie.

Microsoft stawia na rozwój Xbox Game Pass – co nie jest żadną tajemnicą. Już w tym tygodniu subskrybenci poznali najświeższe zestawienie nowości zmierzających do usługi, wśród których znalazły się między innymi dostępne już Keplerth, a także Robin Hood – Sherwood Builders oraz EA Sports FC 24 (w XGP Ultimate, dzięki EA Play).

Dalsza część tekstu pod wideo

Matt Booty wziął udział w długim wywiadzie podczas podcastu Strictly Business, gdzie opowiedział nieco szerzej między innymi o obecnym podejściu Xboksa do ekskluzywnych gier. Microsoft nadal planuje oferować produkcje na wyłączność.

Diablo 4 jest największą premierą w Xbox Game Pass w historii. Szef Xbox Studios przyznał, że był to „jak dotąd największy debiut gry first-party w Game Passie”. Po przejęciu Activision Blizzard przez producenta Xboksa, wielu graczy czekało na moment udostępnienia produkcji przedsiębiorstwa w bibliotece usługi. Pod koniec marca subskrybenci otrzymali możliwość zanurzenia się w najnowszej części serii.

Kluczowe w tym wypadku są liczby. W ciągu pierwszych 10 dni od dodania tytułu Blizzarda do abonamentu, użytkownicy rozegrali 10 mln godzin!

Diablo 4 pierwotnie zadebiutowało w czerwcu zeszłego roku i od tego czasu deweloperzy z Blizzarda rozbudowują oraz ulepszają kolejne aspekty pozycji, dostarczając nową zawartość. Wielu entuzjastów marki czeka już na rozszerzenie Vessel of Hatred, natomiast studio już przygotowuje sobie grunt pod następne nowości. Dzisiaj odbędzie się transmisja koncentrująca się na 5. sezonie rozgrywek.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Diablo IV.

Źródło: Xbox Era

Komentarze (161)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper