Nintendo i Xbox pozamiatał. Gracze śmieją się z Sony

Gry
12552V
Reakcje użytkowników
Łukasz Musialik | 18.06, 22:15

Tegoroczne Nintendo Direct i Xbox Games Showcase zdecydowanie zdominowały scenę, przynosząc graczom mnóstwo emocji i spektakularnych zapowiedzi. W porównaniu z tym, co zaprezentowało Sony, gracze nie mogą przestać się śmiać. 

Nintendo Direct w 2024 roku zaszokowało fanów, prezentując długo oczekiwane tytuły, takie jak Metroid Prime 4 i nowe gry z Mario, Zeldę, czy powrót świetnego, choć bardzo trudnego platformera Donkey Kong Country Returns HD. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Każda z tych zapowiedzi spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, a społeczność graczy w mediach społecznościowych niemal eksplodowała z ekscytacji. Zapowiedź Super Mario Party Jamboree była jedną z wielu wisienek na torcie, pokazując, że Nintendo wciąż potrafi dostarczać gry pełne zabawy i innowacji.

Z kolei Xbox Games Showcase także nie zawiodło — każde z innych wydarzeń może się schować. Microsoft zaprezentował imponujące tytuły, w tym nową edycję konsoli Xbox Series X z większą pamięcią. Do tego dodajmy zapowiedzi gier, jak Fable, Indiana Jones, Gearsy i wiele innych.

Tymczasem Sony, ze swoim PlayStation State of Play, nie zdołało przyciągnąć równie dużej uwagi. Gracze w sieci otwarcie wyśmiewają brak ekscytujących tytułów i innowacji, które mogłyby rywalizować z konkurencją. W mediach społecznościowych krążą memy, które porównują słabe wystąpienie Sony z eksplozją zapowiedzi od Nintendo i Xboxa. 

„Nintendo i Xbox zmiażdżyli Sony” - to jedno z popularniejszych stwierdzeń, jakie można znaleźć na Twitterze. Reakcje fanów mówią same za siebie: Sony musi poważnie przemyśleć swoją strategię, jeśli chce konkurować z Nintendo i Microsoftem w nadchodzących miesiącach i latach. Z każdym kolejnym wydarzeniem rośnie presja na Sony, aby podnieść poprzeczkę i wrócić na szczyt. 

Czy Sony zdoła odrobić straty i zaskoczyć graczy w przyszłości? Wielu uważa, że to tegoroczne Nintendo Direct i Xbox Games Showcase pokazały, kto obecnie rządzi w świecie gier, co można sprawdzić samemu na wielu na forach czy postach na X/Twitterze.

Źródło: X / Twitter

Komentarze (354)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper