PlayStation Portal z aktualizacją systemu. Na tę zmianę czekali wszyscy

Gry
8177V
PlayStation Portal
Łukasz Musialik | 18.06, 15:56

Sony zaskoczyło swoich fanów, ogłaszając, że od jutra ma być dostępna nowa aktualizacja systemu PlayStation Portal. Hiromi Wakai, Wiceprezes ds. 

Zarządzania Produktem, podkreśliła, że celem było dostarczenie wysokiej jakości doświadczeń z gry, nawet poza domem. Ale jak dużo się zmieni? Z pewnością jest jedna zmiana, która ucieszy posiadaczy tego urządzenia.

Dalsza część tekstu pod wideo

undefined

Obsługa publicznych sieci Wi-Fi

Jedną z nowości jest nowy ekran logowania, czy też autoryzacji dla publicznych sieci Wi-Fi. Gracze będą mogli korzystać z PS Portal w hotelach, kawiarniach i na lotniskach, skanując kod QR wyświetlany na ekranie urządzenia. Ta funkcja znacznie rozszerza możliwości korzystania z PS Portal poza domem, pod warunkiem że sieć Wi-Fi ma przepustowość co najmniej 5 Mb/s (zalecane 15 Mb/s).

undefined

Zmiany wizualne i procent wyświetlanej baterii 

Aktualizacja doda również nowe efekty wizualne w obszarze wirtualnego touchpada (niebieskie podświetlenie), oraz możliwość wyświetlania poziomu naładowania baterii w procentach. Aby włączyć tę funkcję, wystarczy przejść do Ustawienia > System > Bateria, a następnie włącz opcję Pokaż procent baterii.

undefined

Od czasu premiery PS Portal, Sony zauważyło, że gracze najczęściej sięgają po takie tytuły jak God of War Ragnarök, Marvel's Spider-Man 2 oraz Astro's Playroom. Wśród gier wieloosobowych dominują Fortnite, Rocket League i EA Sports FC 24. Z ciekawostek, aż 60% użytkowników PS Portal korzysta z funkcji zdalnej po raz pierwszy.

PS Portal nie tylko umożliwia graczom dostęp do ulubionych tytułów z dowolnego miejsca, ale także zwiększa ich zaangażowanie w ekosystem PlayStation. Nowa aktualizacja systemu przynosi niewiele zmian, a już na pewno nie tak duże, na jakie liczyli posiadacze tego urządzenia. Ale w końcu będzie można zobaczyć procent zużycia baterii.

Źródło: PlayStation

Komentarze (47)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper