Marzenie fanów spełnione. Po 22 latach gra ląduje na handheldzie Nintendo

Gry
7754V
Nintendo
Łukasz Musialik | 17.06, 17:11

Po latach oczekiwania, porzucona gra o nazwie Kien na Game Boy Advance została wreszcie wydana, wzbudzając entuzjazm wśród miłośników retro gier i nostalgicznych fanów.

Ta niespodziewana premiera to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i wszystkich, którzy z sentymentem wspominają klasyki z GBA. Tytuł, który przez wiele lat uznawany był za zapomniany (dwie próby skończyły się fiaskiem), teraz jest dostępny — wydanie cyfrowe, a kartridż będzie można nabyć jeszcze w tym roku.

Dalsza część tekstu pod wideo

undefined

Gra została zaprojektowana w latach świetności Game Boy Advance, jednak z nieznanych przyczyn nigdy nie trafiła na rynek. Dzięki staraniom Incube8 Games, udało się przywrócić projekt do życia i udostępnić go szerszej publiczności.

Premiera gry powinna nie tylko ucieszyć fanów klasycznych konsol Nintendo, ale także wzbudzić zainteresowanie wśród młodszych graczy, którzy mogą zobaczyć, jak wyglądały gry przenośne kilkanaście lat temu. Jest to również doskonała okazja do refleksji nad ewolucją gier wideo i ich wpływem na kulturę masową, a także prawdziwa gratka dla kolekcjonerów.

Źródło: gamespot.com

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper