Final Fantasy na następnym Switchu? To możliwe, ale... cierpliwości

Gry (plotka)
1898V
Final Fantasy 14
Łukasz Musialik | 17.06, 15:20

Producent Naoki Yoshida w ostatnim wywiadzie wyraził chęć przeniesienia Final Fantasy 14 na przyszłą konsolę Nintendo, rozpalając tym samym nadzieje wśród wielu fanów tej marki.

Oczekuje się, że Switch 2 zostanie ujawniony w ciągu dziewięciu miesięcy, a spekulacje na temat jego zdolności do uruchamiania gier AAA, takich jak FF14, są szeroko dyskutowane. Obecny Switch miał i wciąż ma trudności z uruchomieniem wymagających technicznie tytułów, ale Switch 2 może zapoczątkować nową erę przenośnego grania na wysokim poziomie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Yoshi-P przyznał, że od dawna jego największym marzeniem było to, aby w Final Fantasy 14 grało jak najwięcej graczy, niezależnie od platformy. Niemniej może to zająć nawet kilka lat. Warto to przyrównać do sytuacji z XSX|S, gdzie jak sam przyznał przeportowanie gry zajęło programistom naprawdę sporo czasu od czasu nawiązania współpracy z Microsoftem.

Wydaje się, że temat jest jeszcze odległy, a fani nie zagrają w ich ulubionego MMORPG-a nawet kilka miesięcy po premierze Switcha 2. Ponad dekadowy tytuł wydany przez Square Enix ciągle się rozwija, a port na nową konsolę Nintendo mógłby znacznie poszerzyć mu horyzonty. I zapewne firma na to liczy. Czekamy na więcej informacji. 

Źródło: wccftech.com

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper