Fatalna wiadomość. Zamknięto studio odpowiedzialne za reboot kultowej serii

Gry
2080V
Alone in the Dark
Mateusz Kucharski | 17.06, 13:12

Kończy się historia kolejnego studia. Trzy miesiące temu wydali swoją najnowszą grę. Teraz wiemy, że był to ich ostatni projekt.

Kolejny zespół nie przetrwał bezlitosnych decyzji Embracer Group. Do sieci właśnie trafiła wiadomość o zamknięciu Pieces Interactive.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pieces Interactive zostało założone w 2007 roku. Przez te wszystkie lata studio opracowało kilka tytułów, m.in. drugą część gry Magicka oraz niedawno wydany reboot Alone in the Dark. Teraz dowiadujemy się, że studio nie stworzy już nic nowego. Strona internetowa Pieces Interactive wyświetla pożegnalny komunikat, w której twórcy dziękują za wsparcie na przestrzeni lat.

Pieces Interactive wydało ponad dziesięć tytułów na PC, konsole i urządzenia mobilne od 2007 roku, zarówno nasze własne koncepcje, takie jak Puzzlegeddon, Fret Nice, Leviathan Warships, Robo Surf oraz Kill to Collect, jak i tytuły na zlecenie, takie jak Magicka 2 i kilka DLC do Magicka. Lista naszych klientów obejmuje Paradox Interactive, Koei Tecmo, Arrowhead Game Studios, Koch Media i RaceRoom Entertainment. W 2017 roku firma Pieces Interactive została przejęta przez Embracer Group po opracowaniu rozszerzenia do gry Titan Quest, Titan Quest: Ragnarök i trzecim rozszerzeniem do Titan Quest, Titan Quest: Atlantis.

Naszą ostatnią premierą była nowa wersja gry Alone in the Dark.

To kolejne studio zamknięte przez grupę Embracer. Korporacja w ciągu kilku ostatnich miesięcy zwolniła około 1400 osób oraz anulowała mnóstwo projektów. Prezes firmy, Lars Wingefors ogłosił restrukturyzację, co skutkowało dużymi cięciami i zwolnieniami. Reboot Alone in the Dark był długo wyczekiwany przez fanów produkcji horror, lecz zainteresowanie grą okazało się niewystarczające.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Alone in the Dark (2024).

Źródło: x.com

Komentarze (63)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper