Pixar znów to zrobił. W głowie się nie mieści 2 zarabia setki milionów dolarów w weekend otwarcia!

Filmy/seriale
2056V
W głowie się nie mieści 2 (2024)
Igor Chrzanowski | 16.06, 20:05

Jak co weekend możemy sobie prześledzić wstępne dane z Box Office, które pokazują nam w jakiej kondycji znajduje się obecnie branża filmowa. Jak się okazuje, kina nie upadają i zapowiada się na to, że będziemy mieli w tym roku pierwszy miliard!

Od pewnego czasu znów daje o sobie znać pewna mania "ubijania" kin - wiele osób, które przyzwyczaiły się do serwisów VOD głośno mówi o tym, że skoro nie ma już żadnych filmów zarabiających miliardy, kinematografia umiera, a same kina będą się szybko zamykać. Stara śpiewka, ponownie mocno chybiona. Dlaczego? A no dlatego, że do kin wchodzi teraz nowa animacja Pixara pod tytułem W głowie się nie mieści 2, która udowodniła, że dobra marka potrafi na siebie zarobić.

Dalsza część tekstu pod wideo

Inside Out 2 zarobiło w weekend otwarcia aż 295 milionów dolarów, stając się jednym z najlepszych otwarć w dziejach kina, całego Disneya i drugą największą premierą dla Pixara. W samym USA film zarobił 155 milionów dolarów, zaś na zagranicznych rynkach, na których obecnie pojawiła się Radość i jej przyjaciele, film zarobił 140 milionów dolarów, więc mamy łącznie prawie 300 baniek!

Oznacza to, że z samego weekendu W głowie się nie mieści 2 zarobiło tyle, że już wskakuje do Top 5 najlepiej zarabiających filmów 2024 roku i wiele wskazuje na to, że w światowym Box office pęknie pełen miliard dolarów. Innym kandydatem do tego pułapu w tym roku ma być Deadpool & Wolverine. 

  • Diuna Część II - 711,84 mln
  • Godzilla x Kong: Nowe Imperium - 567,65 mln
  • Kung Fu Panda 4 - 542,9 mln
  • Królestwo planety małp - 374,5 mln
  • W głowie się nie mieści 2 - 295 mln
Źródło: Hollywood Reporter

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper