Ten film poleca sam Stephen King! Pisarz jest pod wrażeniem nowości Netflixa

Filmy/seriale
10989V
Netflix logo na ekranie
Iza Łęcka | 14.06, 07:42

Netflix każdego tygodnia może pochwalić się różnorodnymi nowościami, lecz nie wszystkie produkcje zwracają uwagę tak cenionego twórcy. Stephen King był pod wrażeniem.

Streamingowy gigant w czerwcu ma w zanadrzu szereg interesujących filmów i seriali – wymieniając najbardziej interesujące propozycje, nie sposób nie wspomnieć o kolejnych odcinkach „Bridgertonów”, finale „Łasucha” (zachęcamy do przeczytania naszej recenzji) czy „Weterance”. Na początku miesiąca zadebiutował jeszcze jeden projekt nakręcony przez francuskich filmowców.

Dalsza część tekstu pod wideo

A mowa o „Rekinach w Sekwanie” („Under Paris”), czyli dreszczowcu, który czerpie inspirację z klimatu serii „Szczęki”. Fabuła produkcji skupia się na badaczce Sophie – po otrzymaniu niepokojącej wiadomości, próbuje ona za wszelką cenę zapobiec ogromnemu niebezpieczeństwu, jakie czai się w odmętach Sekwany. Krwiożerczy rekin może zaatakować w każdej chwili. Premiera filmu odbyła się 5 czerwca.

Nowość Netflixa została dostrzeżona przez Stephena Kinga. Kultowy pisarz oraz autor takich powieści jak „Lśnienie”, „Smętarz dla zwierzaków” czy „Zielona mila” przyznał, że obejrzał „Rekiny w Sekwanie”, choć spodziewał się innego przekazu produkcji. Ogromne wrażenie zrobiło na nim ostatnie 25 minut historii.

Myślałem, że UNDER PARIS będzie filmem humorystycznym, jak SHARKNADO, ale Twitter przekonał mnie do obejrzenia i jest naprawdę niezły. Ostatnie 25 minut było niesamowite.

Co ciekawe, „Rekiny w Sekwanie” poleca aż 84% recenzentów na Rotten Tomatoes, lecz efekty prac zespołu Xaviera Gensa nie zrobiły aż takiego wrażenia na użytkownikach serwisu. Tylko 34% osób zachęca do seansu.

Oglądaliście „Under Paris”?

Źródło: X: StephenKing

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper