Alan Wake 2 na płycie będzie wymagał pobierania. Ale tylko na jednej konsoli

Gry
2596V
Alan Wake 2
Mateusz Kucharski | 11.06, 13:17

Niektórzy nie będą zadowoleni. Alan Wake 2 nie zmieści się w pełni na pojedynczym dysku. Problem dotyczy tylko jednego sprzętu.

W końcu się doczekamy. Podczas Summer Game Fest nie tylko poznaliśmy szczegóły odnośnie pierwszego dodatku do gry od Remedy, ale także otrzymaliśmy informację o fizycznej wersji Alana Wake'a 2. Edycja będzie zawierać podstawkę oraz dodatki. Reżyser gry przekazał jednak wiadomość, która może nie spodobać się części graczy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Kyle Rowley został zapytany o szczegóły odnośnie gry na płycie w wersji XSX. 

Cześć Kyle, czy mógłbyś potwierdzić, że fizyczne wydanie AW2 na Xbox będzie miało 2 płyty zawierające całą grę? A co z dwoma dodatkami? Czy pierwsze będzie na płycie, a drugie do pobrania? Wielkie dzięki

Rowley zamieścił krótką odpowiedź.

Będzie tylko 1 dysk, więc wymagana jest aktualizacja.

Wiadomość spotkała się z dość duża krytyką. Niektórzy twierdzą nawet, że stracili zainteresowanie wersją pudełkową. Reżyser potwierdził również, że wersja na PS5 będzie miała całą zawartość na płycie (podstawka + Night Springs). Do pobrania będzie za to drugi dodatek, który zadebiutuje w przyszłości.

Płyty z grami na PlayStation 5 są w stanie pomieścić nawet 100GB danych, w przypadku Xboksa ilość ta jest dwukrotnie mniejsza. Szkoda, że Remedy nie zdecydowało się przygotować dwóch płyt na Xboksa, tak jak robiły to inne firmy. Baldur's Gate 3 zostało wydane na aż czterech dyskach.

Kyle Rowley napisał później, że ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Być może krytyka graczy sprawi, że Remedy zmieni swoją decyzję. Nie jest to jednak nic pewnego.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Alan Wake II.

Źródło: The Gamer

Komentarze (109)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper