W iOS 18 Apple wreszcie dostarczy pożądaną funkcję. Czekaliśmy na to wiele długich lat

Technologie
13887V
iOS 18
Maciej Zabłocki | 27.05, 15:50

Nowy system operacyjny iOS w wersji 18 zbliża się wielkimi krokami. Do sieci przedostaje się mnóstwo nowych informacji, jakich to zmian możemy oczekiwać. Jedna z nich będzie szczególnie istotna dla smartfonowych estetów. 

Dotychczas posiadacze iPhone'ów mogli mieć wybór personalizacji swojego smartfona w postaci tapet i zmienionego ekranu blokady. Samych ikon za bardzo nie dało się ruszyć, chyba, że korzystaliśmy z aplikacji firm trzecich, które potrafiły niejako wymusić pewne modyfikacje. Kto jednak tego nie robił lub nie chciał kombinować, ten musiał godzić się na ten sam układ ikonek i kolorystyki od wielu lat. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Teraz podobno ma się to zmienić. Apple w iOS 18 wreszcie umożliwi rozszerzenie przerw pomiędzy ikonami, umieszczenie ich w dowolnym miejscu, a nawet zmianę ich koloru! To z pewnością jedna z największych nowości, która ponoć przyjdzie do użytkowników z premierą aktualizacji. Ale to nie koniec. W iOS 18 znajdziemy także rozbudowane narzędzia bazujące na sztucznej inteligencji, mające zrewolucjonizować podejście do smartfona. Ciekaw jestem, jak Apple do tego podejdzie, ale w kuluarach mówi się o funkcjach podobnych do tego, co Samsung zaoferował w ramach Galaxy AI w serii Galaxy S24. 

Przypomnę, że prezentacja iOS 18 jest już dosłownie o krok. System powinien zostać ujawniony podczas Worldwide Developers Conference 10 czerwca 2024 roku.

Źródło: WCCFtech

Komentarze (97)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper