Uwaga na wadliwą aktualizację PlayStation 5. Użytkownicy są wściekli

Gry
10659V
PS5 / Postęp w grze
Łukasz Musialik | 23.05, 15:19

Sony znów ma problem! Najnowsza aktualizacja PS5 miała poprawić funkcjonalność, ale wprowadziła poważny błąd, który mocno zirytował graczy. Chodzi o system monitorowania czasu gry, który teraz wyświetla zupełnie nieprawidłowe dane.

Wielu użytkowników zauważyło, że ich czas spędzony w grach jest teraz kompletnie inny lub został całkowicie wyzerowany. „Straciłem kilkadziesiąt godzin w Elden Ring”, skarży się jeden z graczy na Reddit. Inni też donoszą o podobnych problemach, gdzie ich czas gry nagle zmienił się o setki godzin, choć grali niewiele. 

Dalsza część tekstu pod wideo

undefined

Gracze są sfrustrowani i domagają się szybkiej naprawy. Na razie Sony nie wydało oficjalnego oświadczenia, ale liczba skarg rośnie z każdą godziną. Problem dotyczy także gry z PS4 i każdy inny tytuł, który jest uruchamiany na PS5, co dodatkowo komplikuje sytuację. Dla wielu użytkowników system monitorowania czasu gry jest bardzo istotny, ponieważ pozwala śledzić postępy w grach. Błąd nie tylko zakłóca te funkcje, ale także wzbudza obawy co do ogólnej stabilności systemu po aktualizacji. 

Czy firma szybko rozwiąże problem? Jeśli już to w kolejnej aktualizacji, a nie wiadomo kiedy można się jej spodziewać. Nie wiemy także, czy czas spędzony w grze i postęp liczony w procentach wróci do swojej pierwotnej wartości. Wszyscy czekają na oficjalne stanowisko Sony i liczą na natychmiastową poprawkę.

Źródło: tomsguide.fr

Komentarze (150)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper