Największa porażka ostatnich lat? Film z gwiazdorską obsadą w maju trafił do kin, a już jest dostępny online

Filmy/seriale
9283V
Kaskader (2024)
Iza Łęcka | 21.05, 11:48

Świadkami podobnej sytuacji nie byliśmy od dawna. „Kaskader” zadebiutował w kinach kilka tygodni temu, lecz fatalna frekwencja w kinach mogła sprawić, że szybko ląduje w VOD.

Na papierze „Kaskader” ma wszystko, by osiągnąć sukces. Za reżyserię filmu odpowiadał David Leitch („Deadpool 2”, „John Wick”, „Atomic Blonde”, „Bullet Train”), natomiast Drew Pearce („Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”, „Hotel Artemis”, „Iron Man 3”) zajął się opracowaniem lekkiego i potencjalnie przyjemnego scenariusza.

Dalsza część tekstu pod wideo

W produkcji występują między innymi Ryan Gosling, Emily Blunt, Aaron Taylor-Johnson, Hannah Waddingham, Teresa Palmer i Stephanie Hsu. Już w chwili premiery koncepcja została całkiem przyzwoicie przyjęta przez recenzentów –82% dziennikarzy z Rotten Tomatoes polecało historię, która przypadła do gustu 87% z ponad 1000 zweryfikowanych widzów tego serwisu.

„Kaskader” powinien przyciągać do kin masę widzów, tymczasem od debiutu uzyskał dopiero 127 mln dolarów w box office – przy budżecie sięgającym 130 mln dolarów. Akcyjniak w połowie marca trafił do pierwszych kin, a na początku maja zadebiutował między innymi w Polsce.

Universal Pictures chce ratować sytuację, a Amazon i Apple już przekazali wiadomość – „The Fall Guy” właśnie zadebiutował w pierwszych krajach na Prime Video oraz w Apple TV+. Film można wypożyczyć lub kupić. Nie jest to jeszcze premiera w SVOD, lecz możemy przypuszczać, że wkrótce produkcja zostanie udostępniona w ramach jednego z abonamentów. W Polsce nadal czekamy na aktualizację oferty, lecz tytuł powinien niebawem trafić do VOD.

Zakochaj się bezpiecznie. The Fall Guy jest już dostępny do kupienia lub wypożyczenia.

Źródło: X: PrimeVideo

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper