Hellblade 3 już powstaje? Ninja Theory dostało zielone światło od Xboksa na nową grę

Gry (plotka)
1592V
Hellblade 2
Iza Łęcka | 21.05, 07:01

Hellblade 2 jest tuż za rogiem, tymczasem jak wskazują najnowsze wiadomości, Ninja Theory może już koncentrować się na następnym projekcie.

Wczorajsza wiadomość szefa studia – Doma Matthewsa – który podziękował społeczności za wsparcie, została przyjęta przez część odbiorców jako zły sygnał. Deweloper przyznał otwarcie, że tworzenie gier jest niezwykle „trudne”, lecz studio bardzo poważnie wzięło sobie za cel dostarczenie kolejnej przygody Senuy i włożyło ogromnie dużo pracy w uzyskanie jak najlepszego efektu – niektórzy gracze jednak sugerowali, że zespół może w taki sposób „powoli żegnać się” z fanami. Nic jednak bardziej mylnego.

Dalsza część tekstu pod wideo

Ninja Theory podobno otrzymało zgodę od Microsoftu na realizację kolejnego projektu! Jak informuje redakcja Windows Central oraz potwierdza Jez Corden, twórcy Hellblade 2 w najbliższym czasie nie zostaną zamknięci i będą mogli przystąpić do następnych prac nad nową produkcją:

Niektóre osoby w mediach społecznościowych przyjęły tę wiadomość negatywnie, pamiętając o niedawnym zamknięciu studiów Microsoftu, takich jak Tango Gameworks, a niektórzy ekstrapolowali, że Ninja Theory, jako "mniejszy" zespół w panteonie Microsoftu, może być celem cięć kosztów Microsoftu w pakiecie finansowym. Możemy jednak potwierdzić za pośrednictwem naszych zaufanych źródeł, że oprócz Project Mara, kolejna gra Ninja Theory została już zatwierdzona. Nie ma żadnych planów zamknięcia studia w najbliższym czasie – możemy przeczytać w artykule na Windows Central.

ICYMI: Ninja Theory publikuje wiadomość do fanów w przededniu premiery Hellblade 2. Aha, i nie, to nie jest wiadomość na „do widzenia”, jak niektórzy sądzą. Według znanych źródeł ich następna gra dostała już zielone światło.

Co więcej, Septic_Sauce – twórca Game on Daily – sądzi, że nową grą Ninja Theory będzie Hellblade 3. Przedstawiciele Microsoftu mieli już wcześniej prowadzić rozmowy z Ninja Theory.

Tak jak powiedziałem w moim programie i na Discordzie, Hellblade 3 dostało już zielone światło. Xbox zapewnił o tym Ninja Theory już po fiasku z Tango. Zobaczymy, czy dotrzymają słowa. Ale nie martwię się.

Biorąc pod uwagę tempo, w jakim zespół pracuje nad poszczególnymi pozycjami, na pierwsze wzmianki będziemy musieli nieco poczekać. Po ostatnich decyzjach giganta z Redmond cieszą jednak wiadomości, że deweloperzy nie zostaną odstawieni na półkę.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Senua's Saga: Hellblade II.

Źródło: Windows Central/ X: JezCorden, Septic_Sauce

Komentarze (103)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper