Sony szykuje wielkie ogłoszenie! Transmisja „Poza granicami” może oznaczać zapowiedź nowej konsoli!

Gry
13797V
Sony PlayStation logo
Łukasz Musialik | 17.05, 16:56

Sony Interactive Entertainment, podczas spotkania dotyczącego strategii korporacyjnej, przedstawi swoje ambitne plany rozwoju dla PlayStation w nadchodzącym roku finansowym. 

Sony zaprasza na wydarzenie „Poza granicami”, które będzie transmitowane na żywo 23 maja (czwartek) o 3:30 czasu polskiego i potrwa około 1,5 godziny. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Według przecieków PlayStation Showcase miał także odbyć się w maju, ale wydaje się, że będą to dwa odrębne wydarzenia. Niemniej podczas prezentacji Sony może wykorzystać okazję do zapowiedzi PlayStation 5 Pro.

Prezes i dyrektor generalny Kenichiro Yoshida, wraz z dyrektorem operacyjno-finansowym Hiroki Totokim, omówią zapewne też kluczowe kierunki, w tym kontynuację inwestycji w gry wideo oraz wykorzystanie nabytku Bungie do długoterminowego wzrostu dzięki doświadczeniu w prowadzeniu gier typu live service.

Wcześniej, Yoshida podkreślał, że Sony zawsze rozważa, czy może przyczynić się do rozwoju studiów i firm, które nabywa. Innym istotnym obszarem wzrostu dla Sony jest wykorzystanie własnych IP do adaptacji w innych mediach, co zostało zilustrowane sukcesem filmu „Uncharted”. Można więc też oczekiwać kilka zapowiedzi nadchodzących filmów, takich jak Ghost of Tsushima, czy Until Dawn. Ale wszystkiego dowiemy się w najbliższy czwartek.

Źródło: X / Twitter

Komentarze (175)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper