Nowe Call of Duty w Game Pass od premiery. Insider wspomina o konkretnej dacie

Gry (plotka)
2771V
Call of Duty Black Ops 1
Mateusz Kucharski | 17.05, 16:14

Pojawiły się informacje, które stanowią potwierdzenie najnowszych planów Microsoft. Tegoroczna odsłona Call of Duty ma być od premiery dostępna w usłudze Game Pass.

Według Wall Street Journal, nadchodzące Call of Duty: Black Ops 6 będzie pod pewnym względem prawdziwą rewolucją. Seria nieco odejdzie od swojego tradycyjnego modelu sprzedaży, ponieważ nowa część ma zostać udostępniona w Game Pass od pierwszego dnia. Gracze będą mieli zatem wybór, kupić grę w pudełku/cyfrowo lub zdecydować się na subskrypcję Game Pass.

Dalsza część tekstu pod wideo

Kilka dni temu o planach firmy opowiadała Sarah Bond. Szefowa Xboksa otwarcie mówiła, że wszystkie gry first-party będą częścią usługi Game Pass. Kobieta nie zdecydowała się jednak podać konkretnych terminów odnośnie dodania gier Activision do usługi Microsoftu. Jak dobrze wiemy, wiele gier Acti wciąż pozostaje poza subskrypcją. Wygląda na to, że duże zmiany nadejdą już jesienią, kiedy to nowe Call of Duty oficjalnie zadebiutuje.

Microsoft planuje poważne zmiany w swojej strategii sprzedaży gier wideo, udostępniając nadchodzącą odsłonę Call of Duty w ramach usługi subskrypcji, zamiast wieloletniego, lukratywnego podejścia polegającego na sprzedaży wyłącznie w modelu standardowym.

Jeżeli plan Microsoftu wypali, to Game Pass może zyskać masę nowych subskrybentów. Mowa tu o graczach, których interesują wyłącznie gry pokroju Fify/EA FC, Call of Duty itp. Jak wiadomo, takich osób jest bardzo dużo.

Oficjalna prezentacja nowego Call of Duty odbędzie się na specjalnym pokazie (9 czerwca). Wtedy zapewne poznamy wszystkie najważniejsze szczegóły. Według ostatnich doniesień, najnowsza odsłona ma pojawić się także na poprzedniej generacji konsol - PS4 i XONE.

Tom Henderson, który jest jednym z najbardziej wiarygodnych insiderów, twierdzi, że Call of Duty Black Ops 6 najprawdopodobniej ukaże się 25 października. Henderson wielokrotnie udzielał informacji, które ostatecznie się potwierdzały. W dodatku jest on dość blisko związany z serią od Activision. Podobnego zdania jest Tom Warren. Dziennikarz The Verge również obstawia późny październik. Nie jest to jednak zaskakujące, gdyż CoD od lat pojawia się w tym czasie.

Źródło: Insider Gaming

Komentarze (168)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper