Ostatnie promocje gier na Xbox 360. Microsoft podaje daty

Gry
1635V
Xbox 360
Mateusz Kucharski | 15.05, 14:45

Cyfrowy sklep na konsoli Xbox 360 zostanie wkrótce zamknięty. Microsoft potwierdził, kiedy możemy spodziewać się promocji na gry z tej konsoli. Będzie to nasza ostatnia szansa.

O wyłączeniu sklepu na Xboksie 360 wiemy już od dłuższego czasu. Decyzja Amerykanów spowoduje, że mnóstwo gier stanie się po prostu niedostępnych do zakupu. "Zieloni" przekazali jednak dobrą informację. Zorganizowane zostaną specjalne promocje, dzięki którym będziemy mieli szansę na zakup gier w wyjątkowych cenach.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wspomniane promocje rozpoczną się 18 czerwca i 16 lipca (niektóre gry są przecenione już teraz). Firma zaznacza, że każda zniżka utrzyma się do momentu oficjalnego zamknięcia sklepu. Stanie się to już 29 lipca.

„Aby uczcić dziedzictwo konsoli Xbox 360, współpracujemy z naszymi niesamowitymi partnerami wydawniczymi, aby zapewnić jak najwięcej obniżek cen w naszym sklepie internetowym oraz w Xbox 360 Store na konsoli. Będziemy aktualizować listę o kolejne gry 18 czerwca 2024 r. i 16 lipca 2024 r., aby zapewnić jak najwięcej przecenionych gier przed końcem lipca. Obniżki cen pozostaną w mocy dla każdej gry do zamknięcia sklepu Xbox 360 w dniu 29 lipca 2024 r.”.

Pamiętajcie, że zamknięcie sklepu na X360 nie będzie oznaczać, że wszystkie gry z tej konsoli staną się niedostępne do zakupu. Produkcje, które są dostępne na Xbox One oraz Series za pomocą wstecznej kompatybilności wciąż będzie można nabyć w cyfrowym sklepie na konsoli/stronie. Tak samo w przypadku DLC.

Pozostaje mieć nadzieję, że Sony nie zdecyduje się na podobny ruch i sklep na PS3 będzie dostępny jeszcze przez długi czas. Japończycy już wcześniej chcieli zamknąć PS Store na PlayStation 3, lecz ostatecznie wycofano się z tego pomysłu.

 

Źródło: Pure Xbox

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper