iOS 17.5 już dostępny. Jakie zmiany wprowadza w iPhone'ach?

Technologie
7876V
iPhone 15 Pro
Maciej Zabłocki | 14.05, 16:40

Najnowsza aktualizacja dla iPhone'ów oznaczona numerem 17.5 właśnie ujrzała światło dzienne. Jakie zmiany wprowadza i czego konkretnego użytkownicy mogą się spodziewać? 

Dla osób mieszkających w Europie przygotowano istotną funkcję z użytkowego punktu widzenia. Możemy wreszcie pobierać aplikacje bezpośrednio ze stron internetowych, jeżeli programiści należą do programu Apple Developers przez co najmniej dwa lata i stworzyli wcześniej aplikacje dla sklepu App Store, które pobrano przynajmniej milion razy w ciągu roku. W niektórych przypadkach będziemy mogli pominąć pobieranie ze sklepu Apple. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Ponadto, wprowadzono funkcję offline do wiadomości Apple+. Można teraz czytać wcześniej pobrane wiadomości bez dostępu do sieci. Producent dorzucił nawet specjalną grę słowną polegającą na łączeniu wyrazów. W najnowszej aktualizacji dodano też alerty urządzeń śledzących podłączonych przez Bluetooth. Otrzymamy powiadomienie na telefonie, gdy w pobliżu znajdzie się jakiś moduł śledzący innej firmy. Wtedy z poziomu smartfona będziemy mogli zadecydować, by nie udostępniać naszej lokalizacji temu podmiotowi. 

Najnowsza aktualizacja umożliwia także wysłanie iPhone'a do serwisu bez dezaktywowania funkcji "Find My iPhone". Nazywa się to "śledzeniem stanu naprawy" i pozwala na bieżąco obserwować, gdzie nasz iPhone aktualnie się znajduje. Dodano również zmienną grafikę do widgetu "podcasty" zależną od odtwarzanego materiału. Na deser dorzucono nową tapetę wspierającą środowisko LGBTQ+, a także wprowadzono drobne poprawki do wydajności i stabilności. Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że najnowsza aktualizacja pomogła wyeliminować problem ze zbyt szybką utratą poziomu baterii w iPhone 15 Pro i 15 Pro Max. 

Źródło: Macrumors

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper