Najgorszy komentarz ostatnich dni? Szefowa Xboksa o zamknięciu twórców Hi-Fi Rush

Gry
4835V
Szefowa Xbox o zamknięciu Tango Gameworks
Iza Łęcka | 10.05, 10:19

Gracze nie zapominają o zamknięciu Tango Gameworks i Arkane Austin – a najnowsza wypowiedź Sarah Bond wcale nie pomaga w pogodzeniu się z decyzją Xboksa.

Od początku tygodnia cała branża żyje ogłoszeniami dotyczącymi zamknięcia czterech studiów Bethesdy – wielu sympatyków działalności Tango Gameworks czy Arkane Austin nie może się pogodzić z decyzją włodarzy Xboksa. Szefowie są atakowani nie tylko przez społeczność, która wytyka im hipokryzję, ale również swoje ubolewanie wyrażają deweloperzy. Hi-Fi Rush, pomimo braku kampanii promocyjnej, zostało kapitalnie przyjęte przez rynek, dlaczego więc tak utalentowany, japoński zespół doświadczy najgorszych konsekwencji?

Dalsza część tekstu pod wideo

Sarah Bond, obecna prezeska Xboksa, zmierzyła się z tym pytaniem podczas Bloomberg Technology Summit. Dina Bass z redakcji Bloomber spytała otwarcie, co oznacza ta decyzja Microsoftu dla graczy.

Szefowa Xboksa udzieliła jednak niezwykle wymijającej odpowiedzi, która tylko w pewnym stopniu dotyka sedna problemu – branża gier wchodzi w okres stagnacji, a najwięksi „gracze” na rynku szukają jak największych zysków. Włodarzom firmy chodzi o utrzymanie „zdrowego” biznesu, a zespoły Tango Gameworks, Arkane Austin Alpha Dog i Roundhouse Studios stały się ofiarami tych zmian, co budzi ogromny sprzeciw wśród społeczności.

Dina Bass: Na początku tego tygodnia Xbox ogłosił zamknięcie czterech studiów gier wideo. Wiem, że nie jesteś szefową tych studiów, ale jak my, gracze, powinniśmy rozumieć to posunięcie w kontekście zaangażowania Microsoftu w tworzenie innowacyjnych gier na wyłączność?

Sarah Bond: Tak, wiesz, to zawsze niezwykle trudne, gdy musisz podejmować takie decyzje. Wrócę do tego, co mówiłam o branży. Kiedy spojrzeliśmy na te fundamentalne trendy, poczuliśmy głęboką odpowiedzialność za zapewnienie, że gry, które tworzymy, urządzenia, które budujemy, usługi, które oferujemy, są dostępne przez cały czas. Nawet wtedy, gdy branża się nie rozwija, gdy przechodzimy przez okres przejściowy. Wiadomości, które ogłosiliśmy na początku tygodnia, są tego wynikiem, w naszym zobowiązaniu do upewnienia się, że biznes jest zdrowy w dłuższej perspektywie.

Bond podkreśliła, że obecnie pracownicy Xboksa koncentrują się na zapewnieniu jak najlepszej pomocy twórcom, którzy zostali dotknięci zwolnieniami i restrukturyzacją.

Naprawdę w tej chwili my i nasze zespoły skupiamy się na ludziach dotkniętych zmianami i robieniu wszystkiego, co w naszej mocy, aby pomóc im przejść przez ten trudny okres przejściowy.

Prezes Xbox, Sarah Bond, odpowiada na pytanie Bloomberga @dinabass
 dotyczące powodu zamknięcia firmy Tango Gameworks, dewelopera Hi-Fi Rush.

Źródło: Xbox Era

Komentarze (167)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper