Były szef Blizzarda broni Phila Spencera? Gracze mówią o kłamstwie w sprawie zamknięcia studiów

Gry
1910V
Phil Spencer
Mateusz Kucharski | 08.05, 14:02

Wczorajsze trzęsienie ziemi w branży gier będzie komentowane jeszcze przez długi czas. Gracze otwarcie mówią o kłamstwie.

Zwolnienia i zamknięcia studiów to fatalna wiadomość. Nie tylko dla graczy, ale przede wszystkim dla osób, które pracowały w danych firmach. Swoją działalność zakończyło Tango Gameworks, Arkane Austin, Alpha Dog Games, a Roundhouse Studios zostało włączone w skład ZeniMax Online Studios. Sytuację komentują zarówno dziennikarze, jak i ważne w branży osobistości.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jedną z nich jest Mike Ybarra. Były prezes Blizzard Entertainment postanowił zamieścić dość długi wpis, w którym komentuje decyzje Microsoftu. Ybarra prosi o większą wyrozumiałość dla Phila Spencera, lecz jednocześnie zaznacza, że nie usprawiedliwia ostatnich decyzji Microsoftu.

Widzę wiele negatywnych komentarzy w stronę Phila w związku z ostatnimi informacjami. Rozumiem to. Ale znając go jako człowieka, wiem, że boli go to tak samo jak każdego innego. Nie mogę mówić w imieniu całego kierownictwa, ale znam go i wiem, przez co prawdopodobnie przechodzi. 

Nie próbuję bronić podjętych decyzji. Myślę, że wszyscy znajdujemy się w sytuacjach, które są trudne i nieoczekiwane (z pewnością tak było w moim przypadku). To część pracy, podobnie jak odpowiedzialność za wyniki. Ale jest dobrym człowiekiem i bardzo dba o proces twórczy i o deweloperów. To moje osobiste doświadczenie, ponieważ blisko z nim współpracowałem przez ponad 8 lat i znałem go przez ponad 24 lata. 

W 100% rozumiem gniew i zamęt, i bardzo współczuję tym zespołom, które ucierpiały wczoraj i w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Nie zgadzałem się z każdą decyzją podjętą przez niego w Xbox i myślę, że było to całkiem jasne, ale wierzę w jego przywództwo i wiem, jak trudne mogą być takie decyzje. 

W temacie zwolnień wypowiadają się również gracze, którzy przywołują słowa wypowiedziane przez Phila Spencera i jego zapewnienia odnośnie przyszłości studiów Xboksa.

Dobra, to, co dzieje się w @Xbox, sam poziom niekompetencji wprawia mnie dziś w stan obrzydzenia.

- Twierdzili, że chcą więcej japońskich produkcji, zamknęli jedyne japońskie studio, które posiadali.

- Kłamali, że nie zamkną Arkane Austin oraz że zainwestowali więcej w Tango Gameworks.

Źródło: Twitter/X

Komentarze (147)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper